Wisła Płock gromi VIVE i przybliża się do mistrzostwa!

Wisła Płock na własnym parkiecie w pięknym stylu wygrała z VIVE Kielce 32:24! Jutro płocczanie powalczą o obronę tytułu mistrzowskiego. Czytaj relację z dzisiejszego pojedynku!

Michał Zołoteńko (Wisła Płock) był dziś czołowym zawodnikiem swojej drużyny. / Fot. Michał WojdaWisła Płock szybko weszła w mecz, zdobywając w ciągu pierwszej minuty gry dwie bramki. VIVE zdołało odrobić straty. Początek spotkania obfitował w zaciętą walkę z obu stron. Po 10 minutach gry płocczanie odskoczyli na 6:4. W 18. minucie Wisła wypracowała sobie trzy bramkową przewagę. Mimo osłabienia, w którym grali nafciarze w 23. minucie prowadzili już 13:9. Nie był to koniec ofensywy Wisły. Po chwili było już 15:9. Kielczanie odrobili nieco straty i na przerwe obie ekipy schodziły z rezultatem 16:13.

Wisła Płock świętuje zwycięstwo nad VIVE Kielce. / Fot. Michał WojdaOd początku drugiej połowy gracze VIVE wzięli się za odrabianie strat i po dwóch minutach gry było już 16:15, a trzy minuty później podopieczni Bogdana Wenty doprowadzili do remisu. Wisła nie dała za wygraną i po rzutach Jędrzejewskiego i Zołoteńki prowadziła już 18:16. Płocczanie przejęli inicjatywę i odskoczyli VIVE na 4 bramki. Fantastycznie na skrzydle grał Tomasz Paluch i to między dzięki jego rzutom nafciarze w 50.minucie spotkania prowadziła 25:20. Wisła nie zaprzestała ataków i w 53. minucie prowadziła już 28:21. Płocczanie nie zwolnili tempa do końca spotkania. Nafciarze wygrali 32:24!

Wisła Płock dzięki wygranej prowadzi 2:1 w finałach play off. Jutro płocczanie będą mieli szanse na obronę mistrzostwa. Początek niedzielnego pojedynku o 14.45.