Wisła Płock pozbawiła Vive Kielce tytułu mistrza Polski

• Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2011-05-30 07:56

Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock zdobyli w niedzielę tytuł mistrza Polski, który od dwóch sezonów należał do Vive Targi Kielce. W czwartym finałowym meczu Nafciarze pokonali na swoim boisku kielczan 26:23 i rywalizację play-off wygrali 3:1.

Piłkarze Wisły Płock po meczu z Vive Kielce świętowali zdobycie tytułu mistrza Polski / Fot. Fot. Marcin Bednarski/PAPFinały rozpoczęły się w zeszłym tygodniu w Kielcach. Już wtedy, podczas drugiego meczu piłkarze Orlen Wisły wprawili w osłupienie zawodników z Kielc, wygrywając spotkanie i wyrównując rywalizację generalną na 1:1 co zapewniło dwa spotkania w Płocku.

Po trzecim meczu jedno było pewne - w czwartym wszystko może się zdarzyć. Wisła Płock może zdobyć tytuł mistrza Polski, albo Vive wrócić do gry i powalczyć jeszcze w piątym spotkaniu. Na trybunach Orlen Areny zasiadło ponad 5 tys. kibiców by obserwować, jak "Nafciarze" po dwóch latach przerwy wracają na tron najlepszej drużyny piłki ręcznej w Polsce.

Zobacz zdjęcia z finałowego meczu w Płocku

Pierwsza połowa niedzielnego spotkania była wyjątkowo wyrównana. Wisła znakomicie, zespołowo grała w obronie, w zespole gości na pochwałę zasłużył przede wszystkim bramkarz Kazimierz Kotliński. W płockiej ekipie bezbłędny był egzekutor rzutów karnych Vegard Samdahl, który po sezonie opuści Wisłę. W pierwszej połowie żadna z drużyn nie zdołała uzyskać przewagi większej niż trzy gole, a na tablicy wyników remis widniał osiem razy.

Orlen Wisła Płock - Vive Targi Kielce: Relacja minuta po minucie z niedzielnego spotkania

Po przerwie mecz był nadal wyrównany. W 38 min. goście prowadzili 17:14, ale w 42 min. był remis 17:17. W 55. min. Wisła odskoczyła na 23:20 i prowadzenia nie oddała już do końca.

Nafciarze świętują zwycięstwo z pucharem w rękach [ZDJĘCIA]

Piłkarze gości z opuszczonymi głowami zeszli do szatni, a na parkiecie rozpoczął się radosny festiwal. Wisła zdobyła tytuł najlepszej polskiej drużyny po dwóch latach dominacji Vive Kielce.