30705 miejsce

Wisła Płock wygrała Memoriał im. Ryszarda Matuszaka

Drużyna szczypiornistów Wisły Płock zwyciężyła w 15. Memoriale im. Ryszarda Matuszaka. W ostatnim meczu zawodów podopieczni Olivera Jensena pokonali drużynę gospodarzy, Chrobry Głogów 32:29 (15:17).

Logo. / Fot. Fot. Logo/www.wisla.plock.plW piątek, pierwszego dnia turnieju Nafciarze wygrali 27:22 z drużyną Focus Park Kiper Piotrków Trybunalski. Najskuteczniejszym zawodnikiem płocczan był Tomasz Paluch (5 bramek), dobry występ zaliczył także młody Adrian Piórkowski. Drugie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Chrobrego Głogów, który pokonał czeski HBC Jicin 36:25.

Podczas drugiego, a zarazem ostatniego dnia memoriału na parkiecie miały być rozegrane aż cztery spotkania. O godzinie 10.15 gospodarze pokonali Focus Park Kiper 34:31. Wisła w młodym składzie m.in. z Masłowskim, Fiodorem, Jędrzejewskim i Krawczykiem nie miała problemów z pokonaniem HBC Jicin 28:23.

Ostatnia kolejka miała decydować o kolejności turniejowej. W rozegranym o 15.15 meczu pomiędzy Focus Park Kiperem a HBC Jicin podopieczni Krzysztofa Kisiela nie dali południowym sąsiadom szans na zwycięstwo, wygrywając 38:26. W finale zagrały drużny, które do zebrały komplet zwycięstw. Po pierwszej połowie był wynik 15:17 dla Chrobrego. Druga połowa była bardzo emocjonująca i zakończyła się ostatecznie zwycięstwem Nafciarzy 32:29.

Na koniec wybrano najlepszego zawodnika turnieju, którym został Adam Twardo (Wisła Płock). Miano najlepszego bramkarza otrzymał Sebastian Zapora (Chrobry Głogów), a królem strzelców również grający w barwach gospodarzy Ireneusz Żak.

***

Ryszard Matuszak był pomysłodawcą i założycielem sekcji piłki ręcznej w Głogowie. Pod jego wodzą Chrobry w 1973 zajął 3. miejsce w II lidze. Przez wiele lat pomagał w tworzeniu drużyny na najwyższym poziomie. Zginął 17 maja 1991 r. w wypadku samochodowym, jadąc do Warszawy.