Wisła pokonała Górnika. Wielki powrót Brożka

Górnik do Krakowa przyjechał jak na ścięcie. Tymczasem drużyna z Zabrza z byłymi Wiślakami: Kasperczykiem na ławce trenerskiej oraz Gorawskim, Strąkiem i Magierą w składzie nie okazała się zbyt wymagającym rywalem.

Paweł Brożek i Rafał Boguski jako pierwsi napastnicy od dłuższego czasu, wpisali się na listę strzelców w Wiśle Kraków. / Fot. Fot. Remigiusz SzurekSzczególnie w pierwszej połowie widać był zagubienie w szeregach gości, którzy zaczęli walczyć dopiero w drugiej połowie…

Wydarzeniem meczu był za to powrót Pawła Brożka do pierwszego składu drużyny Wisły. Kibice oraz obserwatorzy zastanawiali się czy największa gwiazda Wisły pokaże już w tym meczu swoje umiejętności. I pokazała! Ale po kolei…

O dziwo, to Górnik jako pierwszy zdobył bramkę. W 14. minucie miała miejsce kontrowersyjna sytuacja, kiedy przy bocznej linii boiska faulowany był Marek Zieńczuk, sędzia liniowy nie gwizdnął i akcja poszła dalej. Banaś, gdyby nie leżący na murawie Zieńczuk, byłby na spalonym… Jednak gol został uznany. 0:1!

Wisła zdając sobie sprawę z wagi meczu ruszyła do ataku. Efekt? Piłka dwa razy trafiała w poprzeczkę bramki Vaclavika. Najpiękniejszą bramkę mógł zdobyć Sobol, gdy uderzył z woleja, jednak piłka wpadła na poprzeczkę właśnie. W 29. minucie w zamieszaniu pod bramką Górnika, szczupakiem uderzał Junior Diaz, jednak piłka wybita z linii bramkowej przez zabrskiego obrońcę spadła do Pawła Brożka, który znakomicie składając się z półobrotu, zdobył swą 15. bramkę w lidze! Remis! Chwilę później po znakomitym podaniu Boguskiego, kolejnego gola mógł dołożyć Paweł Brożek, jednak tym razem trafił w poprzeczkę!

W drugiej odsłonie meczu Górnik mądrze się bronił, jednak wcześniejsze zejście z boiska takich graczy jak Banaś czy Gorawski musiało mieć swoje konsekwencje. W 72. minucie było 2:1 dla gospodarzy. Znakomicie dziś grający Boguski dostał znakomite podanie od Ćwielonga i niczym Frankowski skierował piłkę do bramki gości.

W 83. minucie znakomitym podaniem popisał się rezerwowy Łobodziński. Z prawego skrzydła dośrodkował tak precyzyjnie, że stojący w polu karnym Paweł Brożek tylko ułożył dobrze głowę i było 3:1! Brozio zrównał się więc w klasyfikacji strzelców z Chinyamą. Warto dodać, że w słupek trafił Ćwielong, jednak wynik meczu nie uległ już zmianie i Wiślacy mogą się już skupić na oglądaniu niedzielnego meczu pomiędzy Legią a Lechem. Sami przyznają, że najlepszy dla nich byłby remis.

Wisła Kraków - Górnik Zabrze 3:1 (1:1)

Bramki: Paweł Brożek (29, 83), Rafał Boguski (72) - Adam Banaś (14)