Facebook Google+ Twitter

Wisła poznała swoich rywali

O godzinie 12:00 w wszajcarskim Nyonie odbyło się losowanie grup Pucharu UEFA. Jedyny polski klub reprezentujący nasz kraj w tych rozgrywkach, Wisła Kraków, poznał swoich rywali

Wiślacy trafili do niezwykle atrakcyjnej grupy "E" i zagrają z przedstawicielami futbolu holenderskiego, angielskiego, szwajcarskiego i francuskiego.

Polski klub wylosował drużyny: Feyenoord Rotterdam (Holandia), Blackburn Rovers (Anglia), FC Basel (Szwajcaria), oraz AS Nancy (Francja).

Obecny na ceremonii losowania z ramienia Wisły Kraków Adam Nawałka, nie ukrywał zadowolenia z jego wyników. Grupa jest stosunkowo trudna, ale Wisła uniknęła konieczności gry z mniej atrakcyjnymi rywalami, co przełożyłoby się także m.in na niższe kontrakty reklamowe oraz słabszą promocję klubu, niż będzie to miało miejsce na holenderskich, czy angielskich arenach piłkarskich.

Wisła Kraków rozstawiona została w trzecim koszyku. Jednocześnie polski klub (a m.in także Dania, Czechy) zaliczono do grona drużyn z krajów, w których istnieje możliwość wystąpienia ostrych, zimowych warunków pogodowych już pod koniec listopada. Oznacza to, że Wisła nie będzie rozgrywać grudniowych spotkań na własnym stadionie.

Zdobywca pucharu UEFA zarobi w sumie 3,8 miliona euro.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.