126495 miejsce

Wisła przegrała sparing z Hannoverem 96

• Autor usunął profil

• Data dodania: 2010-07-08 20:11

W ostatnim meczu sparingowym przed spotkaniem z litwińskim FC Šiauliai, podopieczni Henryka Kasperczaka przegrali z 15. drużyną niemieckiej Bundesligi, Hannoverem 96, 2:4.

Stadion Wisły / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Wis%C5%82a_Krak%C3%B3w_%28pi%C5%82ka_no%C5%BCna%29Mecz od początku nie układał się po myśli krakowian. Już od pierwszych minut sporo pracy miał nowy bramkarz Wisły - Milan Jovanić, który w 4. minucie spotkania wyszedł obronną ręką z pojedynku "jeden na jeden" z Mikiem Hanke. W 24. minucie golkiper "Białej Gwiazdy" skapitulował po raz pierwszy. Hanke zagrał prostopadle do Schlaudraffa, a ten bez problemów pokonał Jovanicia. 6 minut później było już 2:0. Kolejne prostopadłe zagranie i kolejne trafienie Schlaudraffa.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. W 52. minucie spotkania prowadzenie dla Hannoveru podwyższył Stoppelkamp, który wykorzystał dokładne podanie od Hankego. W 59. minucie na boisku pojawił się testowany przez Wisłę - Kemy Augustien. Holender zastąpił na boisku Pawła Brożka. Kilka minut później nadzieję w serca kibiców "Białej Gwiazdy" wlał Rafał Boguski. Napastnik krakowskiej Wisły dostał dobre podanie od Čikoša, przebiegł z piłką kilkanaście metrów, a następnie strzałem w długi róg bramki pokonał bezradnie interweniującego Millera. Radość Wisły nie trwała jednak długo. W 76. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Niemców. Jedenastkę na bramkę zamienił Mikael Forssell. Rozmiary porażki zmniejszył jeszcze Piotr Brożek, który w 86. minucie pokonał Millera strzałem z rzutu wolnego.

Hannover 96: Florian Fromlowitz (46 Markus Miller) - Felix Burmeister, Emanuel Pogatetz, Christian Schulz, Konstantin Rausch (46 Mikael Kaj Forssell) - Manuel Schmiedebach, Sofian Chahed (46 Christopher Avevor), Moritz Stoppelkamp, Lars Stindl (46 Willi Evseev) - Mike Hanke, Jan Schlaudraff.

Wisła Kraków: Milan Jovanić - Erik , Mateusz Kowalski, Cléber, Júnior Díaz (72 Gordan Bunoza) - Wojciech Łobodziński, Radosław Sobolewski (77 Krzysztof Mączyński), Łukasz Garguła (46 Tomáš Jirsák), Piotr Brożek - Paweł Brożek (59 Germain "Kemy" Agustien), Maciej Żurawski (46 Rafał Boguski).

żółte kartki: Sobolewski, Cléber.