Wisła przegrała walkę o Ligę Mistrzów. APOEL pewnie wygrał w Nikozji

Po raz kolejny drużyna z Polski nie zagra w elitarnej Lidze Mistrzów. Po dramatycznym meczu rewanżowym w Nikozji, mistrz Polski uległ 1:3 z Apoelem i nie awansował do grupowych rozgrywek Champions League. Zła passa polskich klubów trwa.

/ Fot. EPA/KATIA CHRISTODOULOUWszyscy kibice w Polsce liczyli, że w tym roku Wisła Kraków przełamie złą passę i awansuje po 15 latach starań do Ligi Mistrzów. Mimo przewagi jednobramkowej z pierwszego spotkania z Krakowa, mistrz Polski nie zdołał wywalczyć korzystnego wyniku i odpadł w IV rundzie eliminacji z dalszych rozgrywek. Wisła przegrała w Nikozji z Apoelem 1:3 i pozostaje tylko walczyć w grupowych rozgrywkach Ligi Europejskiej.

Wisła Kraków poza Ligą Mistrzów. APOEL Nikozja wygrał 3:1

Cały mecz toczył się pod dyktando gospodarzy, którzy od początku spotkania ruszyli do ataku. "Biała Gwiazda" nie była w stanie przeprowadzić skutecznej akcji. Apoel swój cel osiągnął w 29 minucie, gdy po rzucie rożnym piłki nie zdołał utrzymać w ręku bramkarz Wisły, Pareiko. Taki wynik utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron nadal atakowali gospodarze, którzy składnie konstruowali akcję. Na efekty nie było trzeba czekać zbyt długo. W 54 minucie Ailton podwyższył wynik meczu na 2:0 i w tym momencie Apoel miał pewny awans. Wisła całkowicie pozbawiona jakichkolwiek walorów próbowała atakować. Gdy gospodarze poczuli się już pewnie nagle bramkę zdobyła Wisła. W 71 minucie nadzieję mistrzowi Polski przywrócił Cezary Wilk. Taki wynik premiował Wisłę do dalszej fazy rozgrywek. Ostateczny cios należał jednak do gospodarzy, a dokładnie do Ailtona, który po raz drugi pokonał golkipera gości i zapewnił Apoelowi awans do Ligi Mistrzów.

Ile lat jeszcze przyjdzie nam czekać na awans? Było tak blisko. Wisła zagrała najgorsze spotkanie w tym sezonie. Całkowicie została cofnięta do defensywy nie mając siły ofensywnej. Szkoda straconej kolejnej szansy i kolejnych nadziei kibiców, którzy mocno wierzyli, że w tym roku się uda. Pozostaje nam czekać na następne lata a Wiśle życzyć sukcesów w Lidze Europejskiej.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!