70330 miejsce

Wisła rozpoczęła sezon od zwycięstwa

Wisła Kraków pokonała dziś w Sosnowcu Ruch Chorzów 2:0, w meczu pierwszej kolejki Ektraklasy.

Zawodnicy Wisły / Fot. PAPMistrzowie Polski - Wisła, po klęsce z Levadią w eliminacjach do Ligi Mistrzów, chcieli dziś pokazać, że zależy im na kolejnym tytule mistrza kraju i rehabilitacji w europejskich pucharach.

Krakowianie rozstrzygnęli wynik spotkania jeszcze w pierwszej połowie. W 20. minucie po dośrodkowaniu, w pole karne, Patryka Małeckiego (obchodzi dziś 21. urodziny), piłkę do bramki gości z kilku metrów wpakował głową kapitan - Arek Głowacki.

Cztery minuty później Wisła zdobyła drugą bramkę. Tym razem swoją formę potwierdził Łobodziński, płasko strzelając obok prawego słupka bramki Pilarza. Akcję zainicjował z lewej strony jubilat Małecki, podał piłkę do Pawła Brożka, a król strzelców oddał ją popularnemu "Łobo".

Najgroźniejszą sytuację niebiescy mieli w 50. minucie. Mariusz Pawełek wykopując piłkę trafił w stojącego przed nim Sobiecha, który to przejął futbolówkę i skierował ją między nogami interweniującego bramkarza Wisły. Chyba nie było na stadionie kibica, który nie złapał się wtedy za głowę. Jednak już po chwili okazało się (po konsultacji arbitra głównego z bocznym), że bramka została zdobyta w sposób nieprawidłowy i nie zostanie zaliczona.

Wisła już do końca spotkania miała inicjatywę. Krakowianie atakowali, jednak widać było brak dokładności i rozluźnienie. Zawodnicy myśleli już chyba o kolejnym spotkaniu.

Debiuty

Warto odnotować, że w ekipie Ruchu zadebiutował były napastnik Wisły - Niedzielan, jednak jego występ był słaby. Co do nowych nabytków Białej Gwiazdy to ani Kirm ani Alvarez niczym specjalnym się nie wyróżnili. Słoweński pomocnik trochę walczył, ale ogólnie nie zachwycił. Nowi zawodnicy zapewne potrzebują trochę czasu, by oswoić się z ligą. Wracając do Słoweńca Kirma, to jego najlepszym meczem w barwach .istrza Polski było pierwsze starcie z Levadią Tallin, kiedy kilka razy porządnie "zakręcił" obrońcami gości.