Wisła szykuje się na Bułgarów. Maaskant chwali przeciwnika

Podczas konferencji prasowej przed rewanżowym meczem z Liteksem Łowecz, w ramach 3. rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów, Robert Maaskant, trener Wisły, komplementował bułgarskiego przeciwnika.

W pierwszym meczu Wisła ograła mistrza Bułgarii na jego terenie 2:1. Holenderski szkoleniowiec mistrzów Polski ma jednak szacunek do dzisiejszego rywala. - Mamy bardzo dobry rezultat z pierwszego spotkania. Liteks to bardzo mocny zespół, grający ofensywnie. My za to jesteśmy w dobrej sytuacji, ponieważ gramy u siebie. Zapowiada się zatem interesująco - stwierdził.

Maaskant przeczuwa, że Liteks od pierwszych minut będzie atakował. Wisła będzie się bronić, jednak kiedy uda się już przejąć piłkę, także będzie atakować i jak ma nadzieję Holender, strzelać bramki. - Musimy pierwsi strzelić gola. Mamy w składzie piłkarzy, którzy mogą rozstrzygnąć losy meczu w pojedynkę - przyznał. Maaskant był wczoraj w dobrym humorze / Fot. Fot. D. Lewiński

Kilka godzin później głos zabrał również trener gości, Lubosław Penew. Były piłkarz m.in. Valenci, Atletico czy CSKA Sofia podkreślał, że bardzo mocno wierzy w swój zespół. Bułgar dodał, że rezultat pierwszego meczu o niczym jeszcze nie świadczy. - Przed nami 90 minut i zamierzamy wygrać to spotkanie rewanżowe - zapowiedział. Penew wypalił również, że nie boi się kibiców Wisły. Pytanie, jak dzisiaj sami zainteresowani zareagują na te słowa?

Wczoraj oprócz konferencji prasowej odbył się również trening mistrza Polski. Krakowianie ćwiczyli na boisku treningowym, gdzie pojawiło się m.in. kilku fotoreporterów oraz kibiców. Cezary Wilk, ostatnio narzekający na uraz, pytany już po zajęciach przez jednego z tych ostatnich, czy zagra dziś z Liteksem, szeroko się uśmiechnął i odrzekł tylko: "Zobaczymy".

Bułgarzy wieczorem trenowali na głównej płycie boiska. Pierwsze 15 minut zajęć było otwarte, później trening zamknięto. Nie oznacza to jednak, że Bułgarzy coś ukrywają. Ich trener stwierdził po prostu, że jego piłkarze potrzebowali spokoju, stąd taka decyzja.

Początek spotkania o godzinie 20:30 (transmisja Polsat)

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!