Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11776 miejsce

"Wisła" - warszawskie kino z klimatem

Kino musi wprowadzać w odpowiedni nastrój. Dać szansę na refleksję nad interpretacją i kunsztem obrazu. Oderwać od codzienności. Rozkochać w kinematografii. I sprawić, by widz wracał. Ja do kina "Wisła" wracam często.

 / Fot. .Smakowanie dobrego kina wymaga odpowiedniej atmosfery. Charakteru. Klimat miejsca odkrywania nieznanej fabuły musi wprowadzić w odpowiedni nastrój - być pomostem łączącym widza z jednym z najbardziej pasjonujących obszarów kultury.

Są kina, które tętnią życiem. Kina, które oprócz seansów z bieżącego repertuaru, oferują widzom o wiele więcej.

- Naszą najsilniejszą stroną jest to, że większość filmów, jakie prezentujemy, to produkcje ambitne, niekomercyjne, niszowe. Nasza oferta kulturalna jest bardzo bogata, każdy znajdzie tu coś dla siebie - mówi Wanda Stolarska, kierownik kina "Wisła" na warszawskim Żoliborzu.

I rzeczywiście. Zacznijmy przegląd inicjatyw "Wisły" od tych skierowanych do najmłodszych "kinomaniaków".

W każdą niedzielę od godziny / Fot. Materiały prasowe / kino "Wisła" 10.30, młodzi miłośnicy kina (wraz z rodzicami), mogą uczestniczyć w "Misiowych porankach" - cyklu pokazów najciekawszych polskich i zagranicznych filmów dla dzieci. Po projekcji maluchy nie mają czasu na nudę - biorą udział w zajęciach plastycznych, ruchowych i muzycznych. Często odwiedzają je ciekawi goście, którzy prowadzą zajęcia z nauki tańca, rytmiki, plastyki i sportu. - Te spotkania przyciągają naprawdę wielu chętnych. Dodatkowo staramy się organizować dla dzieci i młodzieży różne przeglądy i festiwale - mówi Stolarska.

Czytaj dalej --->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Pewnie nie powinnam się do tego przyznawać, ale jeszcze nigdy nie byłam w kinie "Wisła"... Choć mieszkam w stolicy całe życie ;-) Lubię wracać do miejsc, które przypadły mi do gustu. Z kin studyjnych najlepiej czuję się w "Kinotece" i to tam chadzam najczęściej :-) To miejsce z klimatem - zdecydowanie. Lubię też "Muranów" i "Feminę".

Które kina Was przygnębiają? Mnie "Iluzjon". Chyba przez ten ponury gmach Biblioteki Narodowej...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zachęcające...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Potwierdzam. Wisła klimat ma!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.