Wisła wygrała z Celtikiem

Wisła Kraków pokonała Celtic Glasgow 2:0 w meczu towarzyskim rozegranym w Krakowie. Bramki dla zwycięzców zdobyli: Paweł Kryszałowicz w 4. minucie i Jacob Burns w 30.

Drużyna mistrza Szkocji zagrała w rezerwowym składzie i stracili gola już na poczatku spotkania. Jean Paulista jednym zwodem minął aż trzech obrońców, wyłożył piłkę Kryszałowiczowi, który strzałem z jedenastu metrów pokonał bramkarza Davida Marshalla.

Zawodnicy Celticu wyraźnie odczuwali trudy meczu z Legią sprzed dwóch dni. Wiślacy grali szybciej i często wyprzedzali rywali w dojściu do piłki.
W 26. minucie Jakub Błaszczykowski przedarł się prawą stroną i spod linii końcówej wycofał piłkę do Marka Penksy. Ten z dziesięciu metrów posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.
Cztery minuty później wyczyn Błaszczykowskiego skopiował Paulista. Tym razem jednak Penksa minął się z piłką, ale dopadł ją na 15. metrze Burns i strzałem po ziemi trafił do siatki.

W drugiej połowie Celtic zagrał z mocnym postanowieniem poprawy, ale znakomicie spisywała się defensywa Białej Gwiazdy. W 81. minucie na boisku pojawił się Maciej Żurawski, który przed meczem otrzymał oficjalne podziękowania za wieloletnią grę przy Reymonta, a także koszulkę w barwach... dwóch klubów: Wisły i Celticu.

W spotkaniu ze Szkotami Dan Petrescu sprawdził aż 22 zawodników, w tym kilku młodych, między innymi Konrada Małeckiego i Rafała Boguskiego.

Celtic, podczas pobytu w Polsce rozegrał dwa mecze i oba przegrał nie strzelając nawet bramki. We wtorek uległ warszawskiej Legii 0:1.

Wisła - Celtic 2:0 (2:0)
Bramki: Kryszałowicz (4), Burns (30). Sędziował Artur Szydłowski. Żółta kartka: Pearson.
Wisła: Pawełek (46 Dolha) - Błaszczykowski (73 Thwaite), Cleber (87 Varga), Kokoszka (46 Stolarczyk), Mijajlović (81 Kmiecik) - Chiacu (62 Boguski), Burns (46 Cantoro), Penksa (46 Gołoś), Zieńczuk (46 Piotr Brożek) - Paulista (69 Małecki), Kryszałowicz (46 Radovanović)
Celtic: Marshall - Wilson, Caldwell, McManus, Mulgraw (36 Telfer) - Ferry (46 Thompson), Petrow, Lawson (46 Pearson), Wallace (36 McGeady, 81 Żurawski), Jarosik (79 Virgo) - Beattie (46 Miller)