171291 miejsce

Wisła wymęczyła trzy punkty w pojedynku z Widzewem

Na stadion w Krakowie przybyło około 17 tysięcy widzów. Szkoda, że byli to tylko kibice Wisły. Fanów gości potraktowano niepoważnie, bo nie dotarła lista i kibice musieli opuścić sektor. Po dość przeciętnym spotkaniu, w obfitym deszczu Biała Gwiazda pokonała Widzew Łódź 1:0.

Jak na głównego kandydata do mistrzostwa Polski ekipa spod Wawela wypadła słabo. Na Ligę Mistrzów taka forma z pewnością nie wystarczy. Gra po obu stronach była szarpana. Na początku meczu to łodzianie mogli zdobyć gola. Tomasz Lisowski dośrodkował w pole karne, ale Adrian Budka strzelił obok bramki. Wiślacy próbowali ataków lewym skrzydłem. W 19. minucie po jednej z takich akcji i dobrym podaniu Łobodzińskiego, Paweł Brożek przyjął futbolówkę, uderzył, ale obok słupka. Bartosz Fabiniak zachowywał czyste konto aż do 44. minuty. Po rzucie z autu wykonywanym przez Piotra Brożka piłka trafiła do Rafała Boguskiego. Ten zagrał do drugiego z braci Brożków, który strzałem prawą nogą pokonał bramkarza gości. To wszystko na co było stać zawodników z Krakowa.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Łodzianie próbowali zmienić wynik. Dobrze do gry wprowadził się Napoleoni. To jednak nie wystarczyło. Włoch najlepszą sytuację miał w 88. minucie, ale uderzył nad poprzeczką bramki Pawełka. Widzewiacy mogli pokusić się o zwycięstwo, lecz wciąż brakuje im skuteczności w ataku, a także trochę szczęścia. Kolejny mecz grają u siebie z Lechem. Być może na swoim terenie "młode wilczki" z Łodzi pokażą na co ich stać, bo z Wisłą się nie udało.