Facebook Google+ Twitter

Wisła zaakceptowała propozycję PZPN

Początkowo Wisła nie wyraziła zgody na to by jej piłkarze wystąpili w spotkaniu kadry narodowej przeciwko najlepszym obcokrajowcom ligi polskiej. Ostatecznie doszło do porozumienia.

 / Fot. logo z www.wisla.krakow.plNa mecz zostało powołanych ośmiu graczy Białej Gwiazdy, w tym sześciu z nich do drużyny Leo Beenhakkera. Jednak dyrektor sportowy Wisły Kraków, Jacek Bednarz, z oburzeniem stwierdził, że interes klubu jest ważniejszy i nie puści swych piłkarzy na to spotkanie. Krakowian czeka bowiem w niedzielę
pojedynek z GKS-em Bełchatów, a w następnej kolejce z Lechem Poznań.

Bednarz dodał także, iż mecz nie widnieje oficjalnie w terminach UEFA, więc jego zespół nie ma obowiązku zwalniać swych graczy. Stanowisko zarządu Wisły zaskoczyło PZPN. Michał Listkiewicz zaczął w związku z tym negocjacje z właścicielem krakowskiej ekipy, Bogusławem Cupiałem. W rozmowach udział brał również rzecznik Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Koźmiński. Występy w reprezentacji to obok spotkań w Lidze Mistrzów najlepszy sposób na promocję zawodników. Cupiał zdaje sobie z tego sprawę, więc szybko doszło do porozumienia obu zainteresowanych stron.

Ostatecznie ustalono, że 11 marca w Szczecinie stawi się czterech piłkarzy. Mowa o Mauro Cantoro, Pawle Brożku, Cleberze oraz Wojciechu Łobodzińskim. Przy okazji zespół z Krakowa poprosił o przełożenie meczu przyszłej kolejki z soboty na niedzielę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.