Wisła zwycięża z Ruchem i przejmuje prowadzenie w tabeli

Wisła Kraków pokonała w meczu 17. kolejki Ruch Chorzów - 3:1. Tym samym objęła prowadzenie w ligowej tabeli. W drugim piątkowym spotkaniu Śląsk Wrocław bezbramkowo zremisował z Cracovią Kraków.

zdjęcie flagi z napisem Wisła / Fot. Mi/http://commons.wikimedia.org/wiki/File:BannerABG.jpgKibice mogli dzisiaj oglądać dwa spotkania 17. kolejki Ekstraklasy. We Wrocławiu Śląsk podejmował ostatnią w tabeli Cracovię. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

W drugim spotkaniu walcząca o tytuł mistrza Polski Wisła Kraków, podejmowała Ruch Chorzów. Po ciekawym spotkaniu, górą okazała się drużyna z Reymonta, która wygrała 3:1.

Mimo przewagi od pierwszych minut zespołu z Chorzowa, na prowadzenie w 17 minucie spotkania wyszła Wisła, po bramce Andraża Kirma, który został obsłużony przez Patryka Małeckiego. Obie drużyny atakowały, ale wynik do przerwy nie uległ już zmianie. Wisła do szatni schodziła z przewagą jednej bramki.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia gości. W 49 minucie bramkę wyrównującą zdobył Wojciech Grzyb. Radość Ruchu nie trwała jednak długo, gdyż minutę później wprowadzony po przerwie Tomas Jirsak wyprowadza Wisłę na prowadzenie i jest 2:1.
Mądra gra Wisły spowodowała, że goście nie mieli recepty na dobrze funkcjonującą drużynę, prowadzoną przez trenera Maaskanta. Wisła cały czas atakowała i dążyła do podwyższenia wyniku. Swój cel drużyna z Krakowa osiągnęła w 80 minucie. Strzelcem bramki okazał się świetnie spisujący Maor Melikson.

Dzięki zwycięstwu, Wisła Kraków po raz pierwszym w tym sezonie objęła prowadzenie w tabeli. Czy utrzyma je po jutrzejszym spotkaniu Jagiellonii Białystok z GKS Bełchatów? Przekonamy się już po sobotnim spotkaniu tych drużyn.

Wisła Kraków - Ruch Chorzów 3:1 (1:0)

Wisła: Sergei Pareiko - Erik Cikos, Kew Jaliens, Gordan Bunoza, Dragan Paljić - Patryk Małecki, Radosław Sobolewski, Michaił Siwakow (46. Tomas Jirsak), Maor Melikson, Andraż Kirm (87. Wojciech Łobodziński) - Cwetan Genkow.

Ruch: Matko Perdijić - Marek Szyndrowski, Rafał Grodzicki, Piotr Stawarczyk, Grzegorz Bronowicki (81. Łukasz Janoszka) - Wojciech Grzyb, Marcin Malinowski, Gabor Straka, Marek Zieńczuk - Andrej Komac (71. Arkadiusz Piech), Maciej Jankowski (86. Paweł Abbott).