Facebook Google+ Twitter

Wisława Szymborska spocznie w grobowcu rodzinnym na Cm. Rakowickim

W Krakowie trwają rozmowy, dotyczące organizacji uroczystości pogrzebowych Wisławy Szymborskiej. Decyzja ma zostać podjęta około godziny 14. Władze miasta rozważają pochówek na Skałce, sama poetka zaznaczyła w ostatniej woli, że chce spocząć na Cmentarzu Rakowickim.

 / Fot. PAPKraków. Naszemiasto.pl informuje, że prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, jego zastępcy, sekretarz zmarłej poetki Michał Rusinek oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe spotkali się, aby omówić szczegóły pogrzebu i pochówku Wisławy Szymborskiej. Wspomniane Biuro Festiwalowe pomagało przygotować pogrzeb pary prezydenckiej w kwietniu 2010 roku.

Ostateczna decyzja ma zostać podjęta do godziny 14.00.

Miasto zaproponowało pochówek na Skałce (przypomnijmy, że spoczywa tam inny polski noblista - Czesław Miłosz). Noblistka, jak twierdzi Dziennik Zachodni, w swojej ostatniej woli zaznaczyła, że chce spocząć w grobowcu rodzinnym na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

Aktualizacja: Prezydent Majchrowski powiedział: "Uroczystości pogrzebowe odbędą się 9 lutego na Cmentarzu Rakowieckim w Krakowie. Pogrzeb będzie miał charakter świecki."

Prezydent Krakowa dodał także, że na pogrzebie "będzie prezydent Polski oraz prawdopodobnie premier".

Wszyscy zatem uszanowali wolę Noblistki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.