Facebook Google+ Twitter

Wisłok w Rzeszowie przekroczył stan alarmowy o 2 metry

Fala kulminacyjna przepływa między Rzeszowem a ujściem do Sanu. W Pustkowie Wisłoka ma 905 cm.

 / Fot. PAP/Darek DelmanowiczNa rzece Wisłoka fala kulminacyjna przepływa pomiędzy Pustkowem a Mielcem. W Pustkowie stan alarmowy jest przekroczony o 160 cm, a w Mielcu o 155 cm.

Nocą fala kulminacyjna na Wisłoku dotrze do Tryńczy. W tej chwili rzeka ma tam głębokość 744 cm, ale jeśli dojdzie kolejna fala, która utworzy się na rzece Mleczce, wtedy kulminacja w Tryńczy może być na poziomie nawet 800-820 cm.

W zlewni Wisłoka sytuacja po nocy poprawiła się, ale odnotowano kolejne wzrosty stanu wód spowodowane opadami deszczu. Wedle prognoz, te wahania utrzymają się w ciągu najbliższej doby, jednak nie powinny zostać przekroczone kulminacje z poniedziałku.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie informuje, że na podkarpackim odcinku Wisły może wystąpić duże ryzyko zagrożenia spowodowane spływem wody z terenów Małopolski.

W regionie nieprzejezdnych jest dwanaście odcinków dróg powiatowych i wojewódzkich, w tym trasa Ropczyce - Wielopole Skrzyńskie oraz Łańcut - Sokołów Małopolski.

Alarmy powodziowe ciągle obowiązują w powiatach: ropczycko-sędziszowskim, jasielskim, sanockim (dla gminy Zarszyn, Sanok), dębickim (gminy Dębica i Brzostek), strzyżowskim. Objęty jest nim Rzeszów oraz powiat rzeszowski (gminy Boguchwała, Lubenia, Dynów, Trzebownisko i Tyczyn). Podobnie jest w powiecie mieleckim, krośnieńskim i łańcuckim (gminy Czarna, Białobrzegi, Żołynia).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Myślę że jest zbyt dużo paniki w tym wszystkim. No ale to może zmobilizuje do opracowania odpowiedniego systemu przeciwpowodziowego. Szczególnie chodzi mi o dbałość i budowę odpowiednich wałów przeciwpowodziowych. Takie klejenie workami na dłuższą metę może prowadzić do nieszczęścia. W jednej chwili nie wykona się takich zabezpieczeń. Trzeba to rozłożyć na lata i systematycznie realizować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.