Facebook Google+ Twitter

Wisłostrada zamknięta na dłużej. Od soboty "plan B" dla kierowców

- Niemożliwe jest niestety wykorzystanie objazdu zastosowanego w 2001 roku podczas budowy tunelu Wisłostrady. W tej chwili stoją tam grodzie zabezpieczające budowę II linii metra, które blokują i uniemożliwiają przejazd - mówi Wiadomościom24 Adam Sobieraj, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.

 / Fot. PAPJak zapewnił nas rzecznik ZDM, most Świętokrzyski zostanie otwarty już w czwartek, natomiast przywrócenie ruchu w tunelu Wisłostrady w najbliższych tygodniach nadal stoi pod znakiem zapytania. Na razie ruch jest dość płynny, ale to okres wakacyjny i natężenie ruchu na warszawskich ulicach jest mniejsze.

- Sytuacja jest poważna, ale do rozwiązania - zapewnia Adam Sobieraj, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich. - Prawdę mówiąc uratować nas może szybkie otwarcie przez wykonawcę metra placu Wileńskiego oraz ul. Marszałkowskiej.

 / Fot. UM WarszawyDo tej pory rzecznik zapowiada "plan B": kierowcy jadący z południa na północ, czyli z Konstancina w stronę Łomianek, zmuszeni będą jechać pod prąd do ul. Wybrzeże Kościuszkowski,e następnie przy ulicy Jaracza kierować się będą do Centrum Nauki Kopernik, potem na zachodnią część jezdni Wisłostrady.

Jak mówi rzecznik, także dla kierowców jadących z północy na południe znajdzie się alternatywa. Muszą kierować się w stronę Powiśla, a tam będą udostępnione ulice jednokierunkowe prowadzące do ul. Dobrej.

- Niemożliwe jest wykorzystanie objazdu zastosowanego w 2001 roku, który użyty był do sprawnej komunikacji przy budowie tunelu Wisłostrady, ponieważ obecnie stoją tam grodzie zabezpieczające budowę II linii metra i uniemożliwiają jakikolwiek przejazd.
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Marecki
  • Marecki
  • 17.08.2012 19:40

Jedno w tym wszystkim jest pewne.
Warszawska jesień 2012 będzie wyjątkowo gorąca !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.