Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6950 miejsce

Witaj szkoło kochana! czyli powitanie nowego roku szkolnego

„I znowu ta szkoła”- pewnie nie jeden z nas obudził się dziś rano z taką myślą. 1 września nieubłagalnie zawitał. Naukę czas zacząć!

Biel i czerń - takie kolory prawie każdy z nas mógł dziś zauważyć na ulicy. Oczywiście, Rozpoczęcie roku szkolnego / Fot. Klaudia Twardawszystko za sprawą elegancko ubranych i rozpoczynających nowy rok szkolny uczniów. Jedni z uśmiechem, drudzy z nieco mniejszym entuzjazmem (tych było więcej) powrócili po długiej przerwie w szkolne mury. Jednak zarówno dla jednych, jak i drugich, 1 września oznacza to samo - koniec wakacji, początek nauki.

- Ciężko, oj ciężko było wstać dziś z samego rana, jeszcze przy tak deszczowej pogodzie tym bardziej mało komu, by się chciało. Ja to żyję jeszcze wakacjami - stwierdza Paulina Z. z ZST z Sanoka.

- Pierwszy dzień w szkole to jeszcze nic, gorzej będzie w trakcie roku szkolnego, a już najgorzej kilka tygodni przed maturą - dodaje tegoroczna maturzystka Asia Woźniak.

Takie czy inne opinie na temat pierwszego dnia szkoły są na porządku dziennym, bo raczej niewielu uczniów z chęcią uczęszcza na zajęcia lekcyjne. Chociaż są i tacy, którzy kochają szkołę, ale to raczej ci mniejsi uczniowie, jak np. Andżelika Jaślar z 2 klasy Szkoły Podstawowej w Besku, która z uśmiechem stwierdza: - W szkole jest fajnie , bo dużo śpiewamy. Oby więcej tak optymistycznych stwierdzeń, jak Andżeliki. Uczniowie do roboty!

Kiedy lekcji nie będzie?

Dla tych, którzy już teraz nie mogą doczekać się „urlopu” od szkoły, zamieszczamy wykaz dni wolnych:

14 października - Dzień Nauczyciela; 1 listopada - Święto Zmarłych; 11 listopada - Święto Niepodległości; 23-31 grudnia - przerwa świąteczna; Ferie Zimowe: 17-30 stycznia (woj.lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie), 24 stycznia-6 lutego (woj.podlaskie i warmińsko-mazurskie), 31 stycznia-13 lutego (woj.kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie), 14-27 lutego ( woj.dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie); 21-26 kwietnia – przerwa wielkanocna; 3 maja– Święto Konstytucji; 23 czerwca– Boże Ciało; 22 czerwca– zakończenie roku szkolnego;

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Jeszcze 6 stycznia - Trzech Króli

Komentarz został ukrytyrozwiń
Angelika Jaślar
  • Angelika Jaślar
  • 07.12.2011 20:23

Dzięki Klaudia za to że napisałaś o mnie.Pozdrawiam cię kuzynko :):);).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale obudziły się wspomnienia. Ja podobnie jak p.Joanna uwielbiałem szkołę ale jako budynek z koleżankami i kolegami. O chyba pomyliłem kolejność.:)))). Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

a ja za szkołą nie tęsknie :) a studia - też bym już wolała mnie za sobą

Komentarz został ukrytyrozwiń

Studenci mają bardzo dobrze, podarowany przez państwo, uczelnie i kochanych wykładowców jeszcze jeden miesiąc wakacji. No chyba, że trzeba się zjawić na uczelni nieco wcześniej, no to już trudno:)))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak to większość uczniów mówi: "Do szkoły moge chodzić, ale nie uczyć się" ;D;D

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 01.09.2010 20:00

Też z milą chęcią wróciłbym do szkoły... ale chciałaby dusza do raju...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na co poszłaś?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na szczęście ja też mam jeszcze miesiąc najdłuższych wakacji w życiu, a później to zawitam w zacnym gronie studentów ;))

Komentarz został ukrytyrozwiń

E, ja tam zawsze wolałam szkołę od wakacji. Przecież szkoła to nie tylko nauka, ale i ludzie, zabawa, wspomnienia. Ach. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.