Facebook Google+ Twitter

Witajcie w nowym serwisie Wiadomości24.pl!

Wiadomości24.pl za kilka dni, dokładnie 14 czerwca, skończą trzy lata. Od ubiegłego roku intensywnie przygotowywaliśmy się do startu nowej wersji. Dziś z pewnym niepokojem i wielkimi nadziejami oddajemy w Wasze ręce nowy/stary serwis.

Tak było wczoraj. / Fot. Krzysztof OstanówkoLatem 2006 roku pisaliśmy Chcesz się przebić? Jesteś szczęściarzem. Trafiłeś do pierwszej w Polsce gazety internetowej Wiadomości24.pl redagowanej i tworzonej przez odbiorców. Teraz dużo się zmieni...

I zmieniło się. W polskiej sieci pojawiło się wiele podobnych serwisów, w których można publikować materiały dziennikarskie. Autorzy wywodzący się z Wiadomości24.pl znaleźli w nich pracę. Co warto podkreślić odgrywają tam znaczącą rolę, prowadzą też samodzielnie serwisy, są redaktorami, uczą już kolejne pokolenia dziennikarskie. Inni założyli własne strony, prowadzą blogi. Jesteśmy z nich dumni, cząstkę siebie zostawili przecież w Wiadomościach24.pl. Kilkanaście osób znalazło zatrudnienie w mediach profesjonalnych, w tym podmiotach Grupy Wydawniczej Polskapresse.

Zjawisko dziennikarstwa obywatelskiego znajduje wyraz w codziennie nadsyłanych materiałach i nie jest już określeniem budzącym zdziwienie. Z Waszych doniesień często korzysta dziennikarski świat. Mamy nadzieję, że Wiadomoś24.pl to miejsce, w którym czegoś się nauczyliście, z którego regularnie korzystacie, by się czegoś dowiedzieć o świecie, który nas otacza. Teraz dodatkowo będziecie mogli budować sieć swoich znajomych.

Przez niemal 3 lata serwis mocno ewoluował, były też rewolucje. Złożyliśmy wiele deklaracji zmian, często - to trzeba uczciwie przyznać - także i tych bez pokrycia. Za niezrealizowane obietnice przepraszamy, ale czasem "kołdra jest za krótka", by zręcznie przykryć wszystkie niedoskonałości. Nieustannie analizujemy co jest skuteczne, dobre i jednocześnie powszechnie akceptowane przez społeczność. Wprowadzaliśmy wiele funkcjonalności, często zaspokajając potrzeby niewielkiej grupy autorów. Nadal jesteśmy tym czym byliśmy od początku: platformą, internetową gazetą, miejscem wymiany informacji, serwisem dziennikarstwa obywatelskiego. To serwis, w którym każdy może informować innych, czego był świadkiem, co zorganizował, jaką książkę przeczytał, jakie ma poglądy na kontrowersyjne tematy.

Przez ręce redaktorów przeszło już kilkadziesiąt tysięcy materiałów. Co to oznacza wiedzą Ci, którzy pamiętają "Dzień bez moderacji". Wiele tekstów odsyłamy do poprawki lub wyjaśnień; niestety, część z nich nigdy nie wraca. Poniżej pewnego poziomu nie chcemy zejść i dlatego założyciel strony, czyli Polskapresse zatrudnia zespół profesjonalnych redaktorów. Dlatego ściśle współpracujemy z gazetami grupy PP oraz jego serwisami, z finansową pomocą Instytutu Dziennikarstwa Polskapresse organizujemy szkolenia typu LSD oraz warsztaty dziennikarskie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (137):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 10.12.2009 15:45

Nie rozumiem tego ataku na Aspazje.
Wszystkim wolno krytykowac, nawet personalnie i bez owijania w bawelne, nawet bez kontrolowania slow, lecz Pani Aspazji - nie wolno.
Dlaczego?
Panie Rafale Gdak, czy to zle, ze ktos wylacznie komentuje???
Komentator/krytyk przeciez nie musi byc artysta, by wypowiedziec sie na okreslony temat, np. Zygmunt Kaluzynski nie wyrezyserowal filmu, a Lucjan Kydrynski nie skomponowal utworu muzycznego.

Poza tym serwis W24 tak ma skonstruowany regulamin, ze jesli ktos chce wyrazic swoje zdanie, to MUSI sie zalogowac. Nigdzie jednak nie jest napisane, ze osoba zalogowana MUSI publikowac artykuly lub galerie, a najlepiej jedno i drugie.

Niech wiec kazdy robi to, co lubi i co potrafi robic.
Lubisz i potrafisz pisac – pisz, skoro masz o czym.
Lubisz i potrafisz fotografowac – fotografuj i tworz galerie.
Lubisz i potrafisz krytykowac – krytykuj.
Niech kazdy trzyma sie swojej dzialki i nie wlazi w cudza, bo faktycznie "Toczą się tu walki interpersonalne, śmieszne wojowanie o każdy szczegół" - jak zauwaza Pani Aspazja.
I Lukasz Klosinski tez ma racje: "malkontenci byli, są i będą", albowiem jest to normalne i calkowicie prawidlowe.
Bez tego zostaloby jedynie bla-bla-bla-bla.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanowna Pani Jadwigo ,nie odkryłam nic pół roku temu,i nie nazwałabym to odkryciem (nie zauważyłam obecnie zmian-,oprócz tych na gorsze?)opisałam moje odczucia; teraz; odnośnie wiadomości 24.
;Szampani chodzi; -o pyskówkę jaką prowadzili państwo pod pawilonem(u nas zwie się ;mordownia;) w związku z artykułem o pewnym Marianie.
Pozdrawiam
Anna

Komentarz został ukrytyrozwiń

Łukasz i Jadwiga mają rację! Słowotok narzekań wydała Pani z siebie, a gdzie Pani teksty czy galerie? Lekarzu ulecz się sam, nasuwa się...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aspazjo - "odkryłas odkrycie" szczęsliwie pół roku od chwili zmiany, kręcisz nosem i na koniec pokrzykujesz Na Łukasza, ktory stwierdził rzecz oczywistą, nie odnosząc tego stwierdzenia wyłącznie do Ciebie.
Mozna by, za pewnym panem spod pawilony handlowego zapytać: a o so szannpani chozi?

Komentarz został ukrytyrozwiń

PANIE Łukaszu- ZANIM UŻYJE SIĘ SŁOWA ,PROSZĘ SPRAWDZIĆ DEFINICJE ,najlepiej w encyklopedii....HA HA
Gdy brakuje argumentów najlepiej ,POWIEDZIEĆ BLA,BLA

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem na wiadomościach 24dość krótko.............
A moje spostrzeżenia---. nie jest dziennikarstwo obywatelskie,i zapewne nigdy do tego nie dojdzie.A dlaczego?
Toczą się tu walki interpersonalne,śmieszne wojowanie o każdy szczegół.A efekt jeden-mało artykułów(ludzie są zniechęceni), mało ciekawostek, i ciągłe wojowanie o zachowanie priorytetu wydawcy ,redaktora ,lub Bóg wie co?

Po co te zmiany?Skoro nie daje to żadnych pozytywnych efektów.
Gazeta te nie spełnia roli społecznej ,a taką powinna być.
Dziwię się właścicielom portalu wiadomości 24,którzy powinni zabiegać o jak największe publikowanie artykułów.,co wiąże się się z częstym klikaniem na stronę.( (CO DAJE PIENIĄDZE)
Dziennikarz ,redaktor,wydawca jest osobą,która powinna wydawać opinie bez zabarwienia emocjonalnego.
Niestety nie tak dawno czytałam wypowiedź jednego Pana z tzw.;góry;----CYTUJĘ;zajmij się zbieraniem śliwek;.Takich cytatów można podać wiele.........ŻENUJĄCE!
Jedyną zaletą wiadomości jest przejrzystość portalu,i związana z tym łatwość poruszania się po nim.

Anna

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do portalu trafiłem trzy lata po jego powstaniu i... jestem szczęściarzem. Nawet połówka mnie jest na zdjęciu!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 07.07.2009 20:58

Tyle wypowiedzi, że brakuje słów... Dodam od siebie tak trzymać ! W kwestii niedopracowań, czy małych błędów wypada dodać, że błędów nie popełniają Ci, którzy nic nie robią.... Tu widać pracę, ciągle coś nowego się dzieje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trochę ciężko się odnaleść po tej zmianie, ale miejmy nadzieję, że jakoś uda mi się to ogarnąć. Poza tym mam avatar mężczyzny (!!), a nie kobiety dziwne... ;/

Komentarz został ukrytyrozwiń

I ja swoją opinię dodam ;)
Zdjęcia autorów są zbyt duże, rozumiem autopromocję ale w artykule nie autor jest najważniejszy tylko treść którą chcę przekazać.
Ciekawe rozwiązanie z prezentacją newsów w postaci zdjęć, jednak dla mnie za mało nagłówków, wolałem podział na wydarzenia, cywilizacja, sport itd, a w każdej ramce po kilka nagłówków, wszystko było w jednym miejscu, łatwe do znalezienia i czytelne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.