Facebook Google+ Twitter

Witalij Kliczko: Majdan musi sam zadecydować o swoim losie

Witalij Kliczko obecny mer Kijowa stwierdził, że Ukraina powinna sama zadecydować o swojej przyszłości. Uważa, że Majdan zapoczątkował powrót demokracji na Ukrainę.

 / Fot. By Mstyslav Chernov (Own work) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia CommonsKliczko przypomniał, że sam walczył na Majdanie od samego początku jego istnienia. Podkreślił również, że Kijów powinnien stopniowo wracać do życia w pokoju. Zaproponował aktywistom Majdanu, aby sami zdecydowali o jego losach.

W dniu wczorajszych (31 maja), w godzinach popołudniowych aktywiści Euromajdanu podpalili opony na znak protestu przeciwko rozbiorowi barykad na głównej ulicy Kijowa. Oponując przeciwko "oczyszczeniu Majdanu", około 30 zamaskowanych ludzi rzuciło "kotajlem Mołotowa" i rozpaliło ognisko z dwóch opon. Na Majdan próbowali przedrzeć się strażacy, ale zamaskowani osobnicy zapobiegli ugaszeniu pożaru.

" W sobotę 31 maja przyjechali pracownicy służb komunalnych, żeby tratorem zdemontować barykady. Jednak to nie spodobało się aktywistom i zapowiedzieli, że zorganizują "trzeci Majdan".


Źródło:http://www.vesti.ru

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.