Facebook Google+ Twitter

Witalij Kliczko stracił tytuł mistrza świata, ale może dalej walczyć

Chociaż Kliczko stracił tytuł, to w każdej chwili może przystąpić do mistrzowskiej walki. Prezydent federacji WBC Jose Sulaiman ogłosił boksera "Mistrzem w zawieszeniu". Póki co, "Champion Emeritus" jest zajęty burzliwymi przemianami w rodzinnych stronach.

 / Fot. EPA/TATYANA ZENKOVICH42-letni bokserski mistrz świata wagi ciężkiej został oficjalnie ogłoszony "Mistrzem w zawieszeniu". Witalij Kliczko (ukr. Kłyczko) [45-2, 41 KO] utracił pas mistrzowski WBC (World Boxing Council), ale jeżeli tylko zdecyduje się wrócić na ring, będzie mógł stoczyć mistrzowską walkę.

Władze federacji WBC podjęły taką decyzję, albowiem Witalij Kliczko wakował tytuł od czasu swojej ostatniej zwycięskiej walki. 8 września 2012 r. pokonał w Moskwie niemieckiego pięściarza, Manuela Charra przez nokaut techniczny w 4. rundzie. Nie przystąpił do obrony tytułu w wyznaczonym terminie, co nie pozostawiło zarządowi federacji wyboru. Jednak odniesiono się z pełnym zrozumieniem wobec Witalija Kliczki. The_Ring zamieszcza stanowisko WBC: Z bieżącą chwilą wyjątkowej i delikatnej sytuacji na Ukrainie, Witalij musiał odpowiedzieć na wezwanie swojego kraju do walki o prawa człowieka i równość.

"Doktor Żelazna Pięść" zyskał honorowy tytuł "Champion Emeritus", co nie jest byle nobilitacją. Ukoronowanie jego dotychczasowej kariery i swoją wdzięczność wyraził w kilku słowach: Pragnę podziękować WBC i jej prezydentowi Don Jose Sulaimanowi za wsparcie w naszej walce o demokrację i wolność na Ukrainie. To był i jest wielki honor dzierżyć tytuł WBC i zawsze byłem z tego dumny.

Czy to już zmierzch panowania Witalija Kliczki na światowych ringach? Rozsądnie będzie wstrzymać się z prognozą i nie przesądzać. Sam zainteresowany nie opowiedział się w zdecydowany sposób za zakończeniem kariery. Władze federacji tłumaczą: Witalij Kliczko toczy walkę swojego życia; tym razem poza ringiem. Witalij pokazuje światu czym jest prawdziwe serce mistrza, który prowadzi swoich rodaków do walki na ulicach w poszukiwaniu człowieczej równości, praw i pokoju dla wspaniałego kraju Ukrainy.

Kto sięgnie po pas mistrzowski w zaistniałej sytuacji? Poważnych kandydatów jest trzech: Bermane Stiverne (23-1-1, 20 KO), Chris Arreola (36-3, 31 KO), Deontay Wilder (30-0, 30 KO). Pozostają jeszcze Bryant Jennings, Mike Perez i Dereck Chisora. To już mniej prawdopodobne, ale wiele może się zmienić. Nawet sytuacja Stiverne'a nie do końca jest jasna. Kanadyjczyk procesuje się obecnie w sądzie ze swoim byłym promotorem, Donem Kingiem. W najbliższych dniach powinno wszystko się wyjaśnić.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tak Witalij Kliczko toczy walkę polityczna o Ukrainę . Słuszna jak najbardziej decyzja federacji WBC .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.