Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29126 miejsce

Witalij Kliczko: z ringu na fotel mera miasta?

Ukraiński bokser Witalij Kliczko zamierza wystartować w kolejnych wyborach samorządowych w Kijowie. Planuje ubiegać się o stanowisko mera miasta.

Ambicje polityczne Witalija Kliczki sięgają daleko / Fot. Sławek/Creative Commons Uznanie autorstwa Mało który bokser może poszczycić się takimi osiągnięciami na ringu i poza nim, jak Witalij Kliczko. Ukraiński pięściarz wagi ciężkiej ma na swoim koncie kilka tytułów mistrzowskich. Tytuł mistrza świata organizacji WBO zdobył już w trzy lata po debiucie na zawodowym ringu. W 2004 roku wywalczył mistrzowski pas organizacji WBC. Obecnie Kliczko przygotowuje się do walki z Tomaszem Adamkiem. Stawką spotkania zaplanowanego na 10 września 2011 jest podwójny tytuł mistrza świata.

Podobne sukcesy na ringu odnosiło wielu bokserów, ale chyba żaden nie dorównuje ukraińskiemu pięściarzowi wykształceniem i ambicjami politycznymi. Witalij Kliczko jest absolwentem Uniwersytetu Kijowskiego. W 2000 roku obronił pracę doktorską pt. "Metodyka określania zdolności bokserów w systemie wieloetapowego doboru sportowego".

W 2006 roku Witalij Kliczko wkroczył w świat polityki, biorąc udział jednocześnie w wyborach parlamentarnych oraz w wyborach do rady miasta w Kijowie jako przewodniczący bloku "PRP-PORA". W wyniku wyborów stanął na czele jednej z frakcji w kijowskim samorządzie. W 2008, po przedterminowych wyborach mera oraz członków rady, blok Witalija Kliczki zwiększył swoje wpływy w kijowskim samorządzie, podwajając liczbę zdobytych mandatów. Dwa lata później bokser stanął na czele własnej partii "Ukraiński Demokratyczny Alians na rzecz Reform". Nazwa partii wykorzystuje grę słów: jej skrót "UDAR" to po ukraińsku "cios", co nawiązuje do sportowej kariery lidera. 30 maja 2011 roku Kliczko potwierdził w telewizyjnym programie, że zamierza ubiegać się o stanowisko mera Kijowa.

- Do polityki przyszedłem na dłużej i nie zamierzam zawracać z obranej drogi. Nie jest to droga łatwa, ale na sukces ma szansę tylko ten, kto zdecyduje się iść - powiedział Kliczko. - Zawsze osiągam cel - dodał.

Tymczasem... Kliczko i Adamek we Wrocławiu rozpoczęli promocję walki o pas mistrza świata

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

fakt jest inteligentnym piesciarzem ale jak sam mowi do polityki nieprzyszedlu na krotko a wiec wiadomo juz ze Kliczko mysli skonczyc karjere boksu i jezeli przegra to napewno zajmie sie juz tylko polityka awiec Adamek ma szanse zdobyc podwojnego mistrza swiata wagi krolewskiej czego mu zycze z calego serca.!!!.widze Adamka jak zdobywa kolejne kategorie ta jest najwyzsza potem jusz bedzie z gorki choc niewolno lekcewarzyc zadnego przeciwnika.Adamek otym wie i moge byc oto spokojnym ale to nieznaczy ze spokojnie spac zawsze czuwac bo diabel niespi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.