Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9951 miejsce

Witamina A ratunkiem dla 600 tys. dzieci rocznie

Według "British Medical Journal" podawanie suplementów witaminy A mogłoby zapobiec chorobom i śmierci setek tysięcy dzieci w krajach o niskich i średnich dochodach. Szacuje się, że liczba ta może sięgnąć 600 tysięcy dzieci.

 / Fot. Materiał promocyjny producentaJak donosi portal naukawpolsce.pl naukowcy z Wielkiej Brytanii oraz z Pakistanu przeanalizowali wyniki badań nad podawaniem suplementów witaminy A. Przeprowadzono 43 różne badania z udziałem ponad 200 tys. dzieci w wieku od 6 miesięcy do 5 lat. Uwzględniono także różnice w projekcie i w jakości badań.

Wyniki jakie otrzymano pozwalają na stwierdzeni, że gdyby zapewnić suplementy witaminy A wszystkim ze 190 mln zagrożonych dzieci, uratowałoby to życie 600 tys. z nich rocznie.

Okazało się także, że w krajach o niskich i średnich dochodach suplementy witaminy A zmniejszyły śmiertelność wśród dzieci o 24 proc. Cytując za "British Medical Journal", podawanie tej witaminy zapobiega biegunkom, odrze i problemom ze wzrokiem.

Jak argumentują specjaliści, suplement witaminy A i jej skuteczność jest na tyle dobrze znana, że dalsze badania kliniczne byłyby nieetyczne. Wzywają więc polityków, aby zapewnili suplementy witaminy A wszystkim dzieciom zagrożonym niedoborem.

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO)jak informuje portal naukawpolsce.pl z powodu niedoboru witaminy A cierpi 190 milionów dzieci poniżej 5. roku życia. Szacuje się, że pomimo prowadzonych działań, pomoc nie dociera jednak do wszystkich którzy jej potrzebującą.

Źródło: http://www.naukawpolsce.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_naukapl.pap.pl&_PageID=1&s=szablon.depesza&dz=swiat&dep=384309&data=〈=PL&_CheckSum=-600853277

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

MARIOLA KOWALEWSKA
  • MARIOLA KOWALEWSKA
  • 21.09.2011 00:41

KĄTAKT 606 920 141 ZADZWOŃ A DOWIESZ SIE WIELE WIECEJ WITAMINKI TERAPIA ANTIOXOWA OCZYSZCZANIE ,MEDYCYNA KOMÓRKOWA I CO ROBIC BY WYLECZYC A NIE ZALECZYC JAK POZBYC SIE ZAWAŁOW CUKRZYCY CZY MIESNIAKOW , TORBIELI TO I INNE BEZ INWAZYJNE ROZWIAZANIA ALE NATURALNE SA TU I TERAZ MARIOLA KOWALEWSKA 606 920 141

Komentarz został ukrytyrozwiń
MARIOLA KOWALEWSKA  606 920
  • MARIOLA KOWALEWSKA 606 920
  • 21.09.2011 00:34

ALE PAMIETAJ ZE TO TY ZAWSZE TY PODEJMUJESZ DECYZJE CZY TWOJE DZIECKO BĘDZIE MIAŁO NATURALNE CZY SZTUCZNE WITAMINY JEST COŚ CO DA TOBIE ROZWIAZANIE ** LIFE PAC JUNIOR ---VISION-- SUPER PRODUKT REKOMENDOWANY PRZEZ CENTRUM ZDROWIA DZIECKA --TO PRAWIDŁOWY ROZWOJ DZIECKA I FIZYCZNY I PSYCHICZNY I ZDROWY OKRAGŁY ROK

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.