Facebook Google+ Twitter

Witamy w Nowym Jorku. Historia upadku szefa MFW od piątku w kinach

Historia afery erotycznej z udziałem szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego trafiła na ekrany. Gerarde Depardieu zagrał w filmie "Witamy w Nowym Jorku" w reżyserii Abla Ferrary.

 / Fot. materiały prasoweAbel Ferrara kojarzony jest z takimi filmami jak "Zły porucznik" czy niedawno nakręcony "Passolini". W filmie "Witamy w Nowym Jorku" reżyser postanowił opowiedzieć historię Dominique'a Strauss-Kahna, byłego już szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego, który musiał odejść z powodu afery seksualnej.

Dyrektor zarządzający MFW został zatrzymany w 2011 r. pod zarzutem napaści seksualnej. Przez 2 miesiące przebywał w areszcie domowym. Ostatecznie zarzuty wycofano, a zeznania pokojówki uznano za mało wiarygodne. Nie był to jednak koniec problemów Strauss-Kahna. Francuska dziennikarka zarzuciła mu próbę gwałtu, do której miało dojść w 2003 r.

W filmie Ferrary główną rolę zagrał Gerarde Depardieu. Wcielił się on w postać Devereaux - osobnika odpychającego i wszechwładnego zarazem. Polska premiera filmu "Witamy w Nowym Jorku" już 26 września 2014 r. Na świecie produkcja zadebiutowała w maju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.