Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8119 miejsce

Witold Kon: We wrześniu wystartuje Mediateka na Bielanach

- W mediatece znajdą się pokaźne zbiory światowej kinematografii, teatru i muzyki - mówi Witold Kon, dyrektor bielańskiej Biblioteki Publicznej, której częścią będzie nowatorowski projekt Mediateka.

Wizualizacja Mediateki. / Fot. źródło: MediatekaBogumił Kolmasiak: Bielany zyskują nowy obiekt na swojej mapie kulturalnej
Witold Kon: Tak, dzięki przychylności i zainteresowaniu władz dzielnicy, a w szczególności zastępcy burmistrza, Grzegorza Pietruczuka, udało się zrealizować to niemałe zadanie.

Do kogo skierowane jest przedsięwzięcie pod hasłem Mediateka?
Do wszystkich, bez względu na wiek, ale przede wszystkim do ludzi młodych, którzy zdobywają wiedzę. Będzie to szansa na kształcenie w nowatorski sposób godny XXI-wieku. Ciekawym elementem będzie Multicentrum, jako miejsce wszechstronnej edukacji w oparciu o najnowocześniejsze metody. Zostanie tam uruchomionych 25 stanowisk komputerowych, które przy pomocy odpowiedniego oprogramowania mogą prezentować różne otaczające nas zjawiska takie jak np. zasady robotyki. Wszystko jest fizycznie namacalne, podane w miniaturze za pomocą modeli. Dla przykładu można poznać zasady przetwarzania naturalnych źródeł na energię elektryczną takich jak wiatr i słońce. Jest również specjalne stanowisko do komponowania i aranżowania muzyki. W Mediatece mamy także małą stację meteorologiczną, która przewiduje pogodę na kilka dni do przodu.

Kiedy start?
Otwieramy w połowie września br. Właśnie kończą się prace budowlane i rozpoczyna się etap
wyposażenia.

Jakie zbiory znajdziemy w murach mediateki?
W mediatece znajdą się pokaźne zbiory światowej kinematografii, teatru i muzyki. Mediateka ma dysponować 50 tysiącami woluminów książek i kilkoma tysiącami filmów.

Jakie działania będzie podejmować Mediateka?
Będą to różne działania, również o zasięgu międzynarodowym: warsztaty filmu, tańca nowoczesnego. Absolutna wszechstronność. Chodzi nam o to, aby to był ogromny garnek kipiący pomysłami i projektami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.