Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18157 miejsce

„Witoldowe Sady” 2011 - plener malarski w Teodorówce

Główną przyczyną pracy artystycznej jest dar Boży, a nie chęć robienie pieniędzy. Tutaj przyjeżdżają na plenery artyści, którzy chcą wyrażać siebie, dzielić się doświadczeniem, wspólnie świętować sukcesy - mówił Adam Bojara, inicjator spotkań.

Adam Bojara, znakomity malarz, artysta, inicjator spotkań plenerowych i Marek Krauss podczas malowania sztandarowego obrazu pleneru / Fot. Jerzy JastrzębskiPytany o powody spotkań plenerowych w Teodorówce dyrektor Teatru Rampa w Warszawie, Witold Olejarz, mówi o ogromnym uczuciu radości z powodu budzenia się życia na nowo, kwitnienia drzew, krzewów, okolicznych łąk. Te spotkania to okazja do refleksji nad początkiem czegoś nowego. Narodziny piękna, powiew świeżości powinny sprawiać, że uczestnicy poczują w sobie przemianę, odrodzą się wewnętrznie. Zaczną się uśmiechać, kochać i żyć w zgodzie z sobą - dodaje gospodarz posiadłości, Witold Olejarz.

Czytaj też: Wiosenny plener malarski Przasnysz 2011

Witold Olejarz, gospodarz spotkań w Teodorówce, dyrektor teatru Rampa i mecenas sztuki podczas tworzenia wspólnego obrazu / Fot. Jerzy Jastrzębski 8 maja 2011 r. odbył się 11. plener malarski w Teodorówce. Wśród gości wielu znakomitych artystów: Adam Bojara (inicjator plenerów), Krystyna Małecka, Marian Adamczyk, Bartłomiej Kroplewski, Anna Panek, Józefa (Ziuta) Pawlik, Jerzy Cichecki i Marek Krauss z grupą uczniów z Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych z Legionowa.

Gościom pleneru dopisywały wspaniałe humory. Powodów do dobrego samopoczucia było wiele - piękne słoneczko, wiosenna pogoda, wspaniała organizacja pleneru, możliwość prezentacji prac na ogromnym terenie posiadłości otoczonej pięknym lasem.

Malowanie rozpoczęte. Marek Krauss i uczniowie z Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych z Legionowa i ich opiekunowie pokazują jak malować. / Fot. Jerzy JastrzębskiMarek Krauss z uczniami z Legionowa rozpoczął wielkie malowanie na olbrzymim płótnie. Temat: „Witoldowe sady”- wiosna 2011. Gospodarze zapewnili wszystkie potrzebne materiały - farby, pędzle, płótna. Zespół z Legionowa pod duchowym przywództwem artystów Marka Kraussa i Adama Bojara wspaniale radzi sobie z materią. Płótno zapełnia się obrazami o wiosennym klimacie. Pozostali uczestnicy dołączają do grupy młodzieży z Legionowa. Powstaje niezapomniane dzieło, w którym zapisano pędzlami najszlachetniejsze ludzkie uczucia - solidarności i empatii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.