Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1042 miejsce

Witoldowe Sady 2012. U Witolda i Ewy Olejarzów w Teodorówce

Po raz 12. w posiadłości Ewy i Adama Olejarzów w Teodorówce, 13 maja 2012 doszło do spotkania twórców i miłośników sztuki. W ramach tego spotkania odbył się plener malarski, wystawa obrazów znanych malarzy i występy artystów z teatru Rampa.

Witold Olejarz dyrektor Teatru Rampa, Adam Bojara, Marek Krauss w czasie poetyckiego wieczoru poezji Natalii Pietrzak- Krauss. / Fot. Jerzy JastrzębskiW tym roku w Teodorówce swoje prace wystawiło sześciu artystów. Każdy z nich prezentował inny styl malarstwa. Ta różnorodność stylów, technik malarskich odmienność w podejściu do kolorów, tworzenia cieni, półcieni,a wreszcie szeroka rozpiętość tematyczna nadała wystawie olbrzymi koloryt i dynamizm.

Goście mogli podziwiać cykl obrazów satyrycznych pt. "Grubasy" Marka Kraussa,
wejść w świat wizji artystycznych Hanny Styczyńskiej, Anny Cichockiej, Jerzego Cicheckiego, Andrzeja Skarżyńskiego, Adama Bojara prezesa Stowarzyszenia Polskich Artystów Plastyków. Otwarcie tej wspanialej wystawy dokonał Witold Olejarz i Adam Bojara. Walentyna Janiszewska - instruktor teatralny z Legionowa i Grzegorz Mrówczyński, dyrektor sceny „Mrowisko” teatru Rampa, odczytali przepojone humorem wiersze Natalii Pietrzak-Krauss odnoszące się do serii obrazów namalowanych przez jej męża.

Teatr Rampa przedstawił swoją wersję, zbliżoną do form kabaretowych znanej "Czerwony kapturek" w wykonaniu aktorów warszawskiego teatru Rampa. / Fot. Jerzy Jastrzębskibaśni”Czerwony Kapturek”. Zarówno starsi, jak i młodsi widzowie świetnie się bawili podczas spektaklu. Tego dnia jeszcze, późnym popołudniem gości zabawiali artyści, aktorzy z teatru Rampa.

-W tym roku pojawiło się wiele wspaniałych rzeczy, z nowym repertuarem wystąpiła Dorota Osińska - mówił Adam Bojara, organizator spotkań artystycznych. - Po raz pierwszy wystąpiła Małgorzata Duda, Jakub Wocial
przedstawił utwory ze swojego programu. Zostali zaproszeni po raz pierwszy okoliczni mieszkańcy - dodał rozmówca.

Od wczesnych godzin rannych grupa młodzieży, uczestników warsztatów malarskich z Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie i ich rodziców, pod artystyczną opieką Marka Kraussa i Adama Bojara doskonaliła swoje umiejętności w posługiwaniu się pędzelkami i farbami.

W tym roku młodzi artyści skoncentrowali swoją uwagę na malowaniu tropikalnych lasów przepełnionych kolorowymi papugami i zwierzętami. Młodych twórców wsparł swoimi umiejętnościami prezes Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury Witold Mysyrowicz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.