Facebook Google+ Twitter

Witryna magią życiowej pasji zaczarowana

Maciej Kuroń - popularny publicysta, dziennikarz i twórca programów kulinarnych zmarł 25 grudnia. Na swojej witrynie Kuron.com umieścił ponad 2,5 tys. przepisów. Odchodząc w drogę nieznaną żyjącym – pozostawił klimat wigilijnej tradycji.

- Nauczył miliony Polaków jak czerpać radość z przyrządzania posiłków. Sprawił, że w naszych kuchniach zaczęliśmy eksperymentować z nowymi smakami i dbać o wygląd potraw. Już nigdy nie usłyszymy jego charakterystycznego głosu, nie zobaczymy jak z poczuciem humoru i prawdziwą pasją opowiada o jedzeniu. Maciej Kuroń nie żyje - podał Polsat News.
- Bardzo kochał ludzi. Odszedł z przekonaniem, że nie skrzywdził nikogo - powiedziała dla Onet Wiadomości Małgorzata Weremczuk, jego menadżerka, potwierdzając fakt smutnej informacji.

Pierwszą wiadomość o śmierci Macieja Kuronia przeczytałam o godzinie 18.45 w serwisie Wiadomości24.pl, w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia: Depesze agencyjne
 / Fot. screen ze strony http://www.kuron.com.pl/
Po przeczytaniu tej informacji zajrzałam na stronę internetową Macieja Kuronia, jeszcze nie do końca oswojona z wiadomością o odejściu Człowieka, który choć znany był mi tylko medialnie – to był mi bardzo bliski przez nastrój pogodnych klimatów, jaki wprowadzał przekazując arkana sztuki kulinarnej i jej regionalne tradycje. Strona Macieja Kuronia jest bardzo ciekawa, pełna wspaniałych przepisów kulinarnych, wzbogaconych ciekawostkami o smakołykach sławnych ludzi, o potrawach regionalnych i o charakterystycznych tradycjach w regionach Polski i świata – to strona internetowa, emanująca wielką pasją miłośnika sztuki kulinarnej i człowieka szanującego wartość tradycji.

Jeszcze przez chwilę na stronie głównej witryny internetowej Macieja Kuronia był przepiękny tekst Jego autorstwa: Skąd się wzięła Wigilia?
Zaledwie zdążyłam przejść ze strony głównej witryny: www.kuron.com.pl (noszącej tytuł: „Maciej Kuroń - Tylko sprawdzone przepisy kulinarne”) na inną interesującą podstronę, opisującą ciekawostki kulinarne kuchni regionów: Widelcem po mapie
Następnej intrygującej podstrony: Potrawy sławnych ludzi nie zdążyłam już przeczytać.
Na monitorze ukazał się biały ekran, a po odświeżeniu strony – komunikat o braku połączenia.
Po krótkim czasie, wróciwszy ponownie na stronę Macieja Kuronia z porażającym i głębokim smutkiem odczytałam nieodwracalny komunikat Redakcji strony: Zmarł Maciej .
Pożegnanie Autora witryny

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

Dobrze, że taki tekst napisałaś. Ja również zaliczam się do osób, które lubiły Pana Maćka. Zresztą, Pana Jacka Kuronia też wspominam z sympatią i rozrzewnieniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 08.08.2009 12:38

W ogóle to był facet "do zjedzenia"! Cudowna postać! Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pysznie gotował...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie śledzę normalnie kronik towarzyskich i umknęła mojej uwadze informacja o tej śmierci - dzięki możliwości sprawdzania co piszą różne sympatyczne avatary umieszczające ciekawe komentarze pod różnymi postami, dotarłam do tego artykułu dużo po po czasie i bardzo zań dziękuje!+ za solidny, ciepły materiał podparty mnóstwem linków
kochamy wciąż za mało i stale za późno ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plusik za artykukl Macieja Kuronia.
Przeczytałem oba, wybrałem artykół starszy bo ulwielbiam - pitrasic w kuchni. A u Macieja Kuronia na stronie i w jego teliwizyjnych audycjach można znaleść wiele ciekawych przepiów. ( Gotowanie nie gryzie ).

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.01.2009 13:19

(+) dobrze napisane...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Człowiek humoru i serdeczności... już jest gdzieś, tam...

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Wiadomość o śmierci Macieja Kuronia sprawiła, że Święta pozbawione zostały zwykłej radości...
"Po ojcu odziedziczył jednak wartości nieprzemijające, stanowiące opokę normalności i zdrowych relacji międzyludzkich: szacunek dla rodziny i tradycji, które czynią rodzinę silną i trwałą; wierność zasadom, która zapobiega chwiejności i wzmacnia siłę charakteru; wrażliwość na innych ludzi, co rodzi zrozumienie." Ten cytat wyraża, dlaczego tak Maciej, jak i jego ojciec Jacek Kuroń wzbudzali tak powszechną sympatię i tak ogromny szacunek. To zawsze jest bardzo smutne, gdy opuszczają nas prawdziwi Ludzie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Ładnie napisane.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.12.2008 21:56

Odszedł, za szybko...żegnamy Go z ogromnym smutkiem...Jestem wdzięczna za ciepły, serdeczny tekst, na jaki Pan Maciej Kuroń w pełni zasłuzył!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.