Facebook Google+ Twitter

Wizja Eldorado i start helikoptera na scenie Teatru Wielkiego

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-11-05 13:47

Choreograf i wizjoner, Angelin Preljocaj chwali się, że jego tancerze nie są podobni do innych zespołów baletowych. One są niczym różnobarwne tulipany. On zaś ma w swoim składzie wszystkie rodzaje kwiatów we wszystkich możliwych kolorach.

I to wszystko rzeczywiście było widać w dwóch, skrajnie różnych odsłonach spektaklu na scenie Teatru Wielkiego. Awangardowy "Helikopter" i nieco bliższe klasyki "Eldorado" wywołują zdecydowanie odmienne reakcje widzów, od opuszczania sali teatralnej, po entuzjastyczne oklaski w finale przedstawienia.

Sukces obu tych autorskich wizji scenicznych jest rezultatem spotkań słynnego choreografa z umierającym kompozytorem, któremu marzył się taki oto obraz na teatralnej scenie.


Cztery helikoptery z grającymi we wnętrzu muzykami startują w przestrzeń i w ten sposób zaczyna się kwartet na cztery helikoptery z instrumentalnym wybrzmieniem w przestworzach. Tak przedstawiony pomysł artysty musiał przestraszyć choreografa, bo podał dość odległy termin realizacji tłumacząc się aktualnymi zobowiązaniami. Po powrocie do domu i przesłuchaniu kompozycji stwierdził jednak, że tkwi w nim tak ogromny potencjał twórczy, że zainspirowało go to do zmiany planów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.