Facebook Google+ Twitter

Wizjonerzy w Polityce

Polacy to dziwny naród, który w większości w swoich wyborach (nawet tych do władz państwa), nie kieruje się realizmem, staniem twardo na ziemi, ale daje posłuch marzycielom i wszelkiej maści wizjonerom.

Pierwszym wielkim wizjonerem, który zaistniał we współczesnej polityce był Lech Wałęsa, który obiecał nam „Drugą Japonię”. Następnym był Leszek Balcerowicz, który przeprowadził ekonomiczną transformację Polski obiecując nam, że po trzech latach zaciskania pasa nadejdzie w Polsce dobrobyt. Czy z bajań wielkich politycznych wizjonerów coś wynikło, wszyscy to
wiemy i odczuliśmy na własnej skórze.

Do bardziej współczesnych wizjonerów w polskiej polityce możemy zaliczyć Donalda Tuska, który obiecał nam „Drugą Irlandię”, czy jego współpracownika marzyciela ministra Aleksandra Grada, który zapewnił, że we wrześniu w obu stoczniach: szczecińskiej i gdańskiej - produkcja ma ruszyć pełną parą.

Nawet nie znający się na rzeczy obywatel wie, że to niemożliwe, bo nowy właściciel stoczni nie ma kontraktów, nie odkupił od stoczni żadnej dokumentacji czy to konstrukcyjnej, czy technologicznej, nie ma zakontraktowanych zakupów materiałów a sam rozruch tak potężnego zakładu (nabór pracowników, szkolenia, odnowienie atestów na maszyny i urządzenia) potrwa kilka miesięcy.

Już bardziej prawdopodobne jest pojawienie się przed 17 sierpnia listu w sprawie stoczni gdańskiej, od jakiegoś nieznanego stowarzyszenia, które pozwoli odroczyć wpłatę należności za stocznie do końca sierpnia.

Nie wypada nie wspomnieć o naszym lokalnym marzycielu i wizjonerze prezydencie Szczecina Piotrze Krzystku, który zaplanował rozwój Szczecina do 2050 r., widząc Szczecin jako pływające ogrody, a nie umie sobie poradzić z bieżącymi naprawami, remontami domów i ulic, nie wspominając o zrealizowaniu zapowiadanych w programie wyborczym inwestycji.

Zastanawiam się kiedy Polacy wreszcie zrozumieją, że Polsce potrzeba dziś (nawet w polityce) fachowców, praktyków a nie romantycznych marzycieli i wizjonerów, bo żyjemy w niej tu i teraz.


Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Z tymi romantycznymi marzycielami, rzeczywiście przesadziłem. Dzięki za zwrócenie uwagi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mogę powiedzieć węcz: musiał Pan czytać w moich myślach. Nie podpisał bym się tylko pod nazwaniem ich romantyczni marzyciele, bo oni z romantyzmu mają tyle, co ja z księdza. Ich wizjonerstwo, to wyrafinowane cwaniactwo. Oni dobrze wiedzą, żę społeczeństwo poprze tych, którzy będą obiecywać ludziom to, czego ludzie oczekują. A za nie zrealizowanie obietnic można obwinić np: opozycję, lub kryzys.
Pozdrawiam! Dobrze, że na dzikim zachodzie znalazł się jeszcze ktoś, podobnie jak ja myślący.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.