Facebook Google+ Twitter

Wizyta Busha. Trzy tysiące policjantów postawionych na baczność

Już dziś do Polski przybędzie prezydent Stanów Zjednoczonych George W. Bush. Jak informuje Komenda Główna Policji, w przygotowaniu wizyty bierze udział prawie 3 tysiące policjantów.

Robotnicy ustawiają barierki oddzielające drogę przejazdu prezydenta George'a W. Busha / Fot. PAP/Jacek TurczykKontrola tras i miejsc krótkiego pobytu prezydenta na Helu rozpoczęła się już 6 czerwca. Policja ostrzega, że wystąpią znaczne utrudnienia w ruchu drogowym w Gdańsku, Gdyni oraz na terenie Półwyspu Helskiego. Część ciągów komunikacyjnych będzie zapewne wyłączona z ruchu, na innych natomiast nastąpią zmiany w organizacji ruchu drogowego.

Wizyta Busha jest okazją do demonstracji ze strony polskich antyglobalistów, którzy już zapowiedzieli liczny udział w pikiecie przeciwko polityce prowadzonej przez USA. W zabezpieczenie spotkania prezydentów na Helu będą zaangażowane także Marynarka Wojenna, Żandarmeria Wojskowa i Straż Graniczna.

Na Helu trwają przygotowania do wizyty prezydenta USA / Fot. PAP/Jacek TurczykTo trzecia wizyta obecnego prezydenta USA w Polsce, od objęcia przed sześciu i pół laty urzędu prezydenta Stanów Zjednoczonych. Prezydencki Air Force One wyląduje na lotnisku Gdańsk-Rębiechowo około godziny 16.20. Głównym tematem rozmów z prezydentem Kaczyńskim ma być tarcza antyrakietowa. Pobyt w Polsce nie będzie trwał długo, gdyż już o 19.30 prezydent Bush ma odlecieć do Rzymu na spotkanie z Benedyktem XVI.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.