Facebook Google+ Twitter

Wizyta Prezydenta Bronisława Komorowskiego w Darmstadt

Dzisiaj prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisław Komorowski przebywa z wizytą do Darmstadt w Niemczech, gdzie weźmie udział w uroczystościach z okazji 30. rocznicy powstania Niemieckiego Instytutu Kultury Polskiej.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Christian_WulffNiemiecki Instytut Kultury Polskiej jest ośrodkiem informacyjno-badawczym, którego zadaniem jest pogłębianie wzajemnej wiedzy na temat życia społeczno-politycznego i kulturalnego w Polsce i w Niemczech. Założony został w 1980 roku w Darmstadt z inicjatywy m. in. Karla Dedeciusa w celu polepszenia wzajemnych stosunków między obu narodami.

Realizuje projekty badawcze, organizuje naukowe i publiczne formy dyskusyjne, wydaje własne serie wydawnicze oraz koordynuje sieci kontaktów polsko-niemieckich. Program pracy Instytutu obejmuje projekty z dziedziny nauk społecznych, politycznych, historii najnowszej i kultury Polski oraz stosunków polsko-niemieckich. Instytut współpracuje z placówkami naukowymi i kulturalnymi w Niemczech, Polsce i innych krajach.

 / Fot. http://www.prezydent.pl/prezydent/biografia-bronislawa-komorowskiego/Instytut jest finansowany przez kraje związkowe, Hesję i Nadrenię-Palatynat, wspólnotę krajów związkowych, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Niemiec i miasto Darmstadt.
Podczas wizyty w Darmstadt dojdzie do spotkania prezydenta RP Bronisława Komorowskiego z Prezydentem Niemiec Christianem Wullfem. Będzie to już trzecie spotkanie Bronisława Komorowskiego i Christianea Wulffa po objęciu - w połowie roku - przez obu polityków urzędów prezydentów.

Czytaj również
30 lat Niemieckiego Instytutu Kultury Polskiej

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Grasującym czerwonym łapkowiczom, nie mającym nic do powiedzenia serdeczne dzięki, thx i balszoje spasiba. Jesteś, jesteście maluczcy jak kulka w dziecinnym bilardzie. A tak w ogóle czas najwyższy położyć kres niedowartościowanym, niedouczonym uzurpatorom wystawianych, negatywnych ocen, komentującym. Grunt to dobre samopoczucie, wiedza jak Cię mogę, ocena z wyżyn intelektualnego snobizmu. Bać się, czy płakać?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety pomimo akredytacji nie mogłam być na tej uroczystości, mam już przygotowany tekst o działalności i osiągnięciach Niemieckiego Instytutu Polskiej Kultury. Może już jutro będzie...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.11.2010 17:15

Przepraszam. Automatycznie zastosowałem skrót, którego używam na co dzień. "DPI" to "Deutsches Polen - Institut", czyli, oczywiście, Niemiecki Instytut Kultury Polskiej...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.11.2010 17:08

Wszelka pomoc mile widziana, Robercie. DPI, jak każda instytucja finansowana ze środków budżetowych, cierpi na chroniczny brak środków finansowych...

Autorowi 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobrze byłoby wspomóc materialnie działalność instytutu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobra wiadomość :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.