Facebook Google+ Twitter

Wizyta Sikorskiego w Niemczech

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-12 07:49

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski udaje się dziś z krótką wizytą do Niemiec. W Berlinie zje robocze śniadanie z szefem niemieckiej dyplomacji Frankiem-Walterem Steinmeierem. Następnie obaj wręczą świadectwa polskim i niemieckim maturzystom w gimnazjum w Löcknitz w pobliżu granicy z polską.


Tematami rozmowy obu polityków mają być kwestie bilateralne oraz aktualne problemy europejskie. Oczekuje się, że ministrowie będą rozmawiać na temat procesu ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego i programu francuskiej prezydencji w Unii. Mają też uzgodnić wspólne polsko-niemieckie przedsięwzięcia do końca roku.

W położonym około 10 kilometrów od Szczecina Löcknitz Sikorski i Steinmeier wezmą udział w uroczystości zakończenia roku szkolnego w działającym w tym mieście niemiecko-polskim gimnazjum. Szefowie dyplomacji Polski i Niemiec wręczą dyplomy maturalne 130 uczniom. Jedna trzecia z nich to Polacy.

Większość polskich uczniów ukończyła szkołę w Löcknitz w ramach programu wymiany z uczelniami ze Szczecina i Polic. Ponad 20 to dzieci rodzin, które osiedliły się w Löcknitz. W mieście mieszka obecnie ponad 200 Polaków, których przyciągają niskie ceny mieszkań opuszczonych przez Niemców i możliwość korzystania z niemieckiej opieki socjalnej przy zachowaniu miejsc pracy w Polsce. W Löcknitz założyli 24 polskie firmy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.