Facebook Google+ Twitter

Wizyta Study Tours to Poland w woj. łódzkim

Dziś w Starostwie Powiatowym w Zduńskiej Woli odbyła się wizyta przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego z obwodu ługańskiego z Ukrainy. Wizyta odbyła się w ramach wizyty studyjnej w ramach programu "Study Tours to Poland" w województwie łódzkim.

Od prawej Ryabinin Valentyn Przewodniczący Kremińskiej Rady Rejonowej, Rostysav Kramar-tłumacz, i Wojciech Rychlik- Starosta Zduńskowolski / Fot. Piotr AndrzejakGości z Ukrainy w starostwie przywitał starosta zduńskowolski Wojciech Rychlik. Wizyty te służą poznaniu Polski i wymianie doświadczeń z zakresu demokracji i wolnorynkowych przemian, budowania państwa prawa, wzmocnienia społeczności lokalnej i inicjatyw obywatelskich. Wśród gości z Ukrainy byli przedstawiciele Kremińskiej Rady Rejonowej, Dyrektorzy Departamentu Finansów Ługowskiej Obwodowej Administracji Państwowej i przedstawiciele innych komórek Goście z Ukrainy, podczas pokazów w PSP, / Fot. Piotr Andrzejakfinansowych z samorządu w Ługańsku.

Na spotkaniu poruszano tematy związane z uchwalaniem budżetu powiatów i pracą jednostek organizacyjnych Starostwa Powiatowego. Goście z Ukrainy mogli obejrzeć siedzibę i sprzęt ratowniczy z PSP w Zduńskiej Woli, Szpital Powiatowy, Dom Pomocy Społecznej. W rozmowie Wiadomości24.pl z przewodniczącym Kremińskiej Rady Rejonowej Ryabinin Valentyn usłyszeliśmy: "Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej wizyty, będziemy chcieli jako Rada Rejonowa w Ługańsku nawiązać dalsza współprace z powiatem zduńskowolskim jako już miasta partnerskie."

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.