Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29751 miejsce

Wizyta świętego Mikołaja w Bińczu, czyli magiczny czas prezentów

Sobotni wieczór pozostanie w pamięci dzieci z Bińcza, niewielkiej wsi w gminie Czarne. Dzięki zaangażowaniu rady sołeckiej, strażaków i sponsorów, święty Mikołaj rozdał ponad dziewięćdziesiąt prezentów ze słodkimi niespodziankami.

Wykonawcy kolęd podczas wizyty świętego Mikołaja w Bińczu / Fot. Piotr Zabrocki z CzarnegoDzięki przychylności księdza Mirosława Ruszkowskiego (proboszcza z parafii pw. Świętej Rodziny w Bińczu) po sobotniej mszy roratniej do kościoła przybył święty Mikołaj z prezentami. Licznie zgromadzone na mszy dzieci zostały obdarowane paczkami ze słodkimi niespodziankami. Święty Mikołaj obdarował ponad dziewięćdziesiąt dzieci. Zaskakujący i niespodziewany przyjazd Mikołaja wozem strażackim wprowadził w osłupienie
dzieci i dorosłych.

Za sprawą rady sołeckiej, a szczególnie sołtysa pana Marka Zenela, został również przygotowany koncert kolęd, którego wysłuchał święty Mikołaj. Dzięki determinacji wielu osób, dzieci z Bińcza zostały obdarowane prezentami. Szczególnym zaangażowaniem w przygotowanie spotkania z Mikołajem wykazali się strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Bińcza, a mianowicie: Roman Nowakowski i Sławomir Procak.

Wizyta świętego Mikołaja w Bińczu ( gmina Czarne , powiat człuchowski ) / Fot. Piotr Zabrocki z CzarnegoNa uwagę zasługują również młodzi mieszkańcy wsi, którzy od początku grudnia przygotowywali koncert kolęd: Michalina i Agnieszka Szatlak, Joanna i Krzysztof Styburscy, Mateusz Procak, Sylwester Mróz, Angelika Remus, Paulina Czarnowska, Karolina Bednarska, Patrycja Pankau, Maja i Martyna Czępińskie, Anna Procak i sołtys Marek Zenel.

Szczególne podziękowania należą się również tym wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania słodkich prezentów, a warto wymienić państwa: Elżbietę i Piotra Stanke z Chojnic, Aleksandrę i Stanisława Jurek z Człuchowa, Małgorzatę i Marka West, Marię i Waldemara Niwińskich, Sylwię i Piotra Zabrockich z Czarnego.

Zapewne tego typu działania zbliżają nas wszystkich do drugiego człowieka, a obdarowywanie prezentami sprawia nam największą życiową satysfakcję.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.