Facebook Google+ Twitter

Wizyta w łódzkiej Manufakturze

Ponoć to największe centrum handlowe w Europie. Na obszarze ok. 27 hektarów, na terenie dawnej fabryki Izraela Poznańskiego, usytuowano ok. 260 sklepów, największe w Polsce Multikino, parkingi na ponad 3 tys. samochodów, kawiarnie i restauracje.

1 z 8 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Placyk opodal Manufaktury uporządkowano. To jest to miejsce, gdzie w proteście przeciwko miejskiemu bałaganowi urządzano niedawno kąpiele w błocie. Fot. A.Wiosna
Placyk opodal Manufaktury uporządkowano. To jest to miejsce, gdzie w proteście przeciwko miejskiemu bałaganowi urządzano niedawno kąpiele w błocie. Fot. A.Wiosna

Wybrane dla Ciebie:


Informacje z regionu
pomorze.naszemiasto.pl


Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Sławko z Potworowa
  • Sławko z Potworowa
  • 09.11.2010 07:58

Ochrona zatrzymała żonę za posługiwanie się moją kartą płatniczą. Co im do tego jak dysponuję swoimi pieniędzmi. Chcieli pociąć kartę. To skandal. Ja do tego wsiowego sklepiku więcej nie pójdę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W muzeum, które tu się jeszcze mieści, można wrócić do starych czasów fabryki Poznańskiego jak i nie tak wcale odległych, gdy pracę miało tu kilkanaście tysięcy ludzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Manu jest.... fajna, pomijam oczywiście szklaną galerią handlową. Dziedziniec i odrestaurowane budynki Poznańskiego robią wrażenie. To jedyne takie miejsce w Polsce i do tego w Łodzi! Bardzo dobrze, może w końcu zaczniemy doceniać to miasto i zauważać jego unikatowy charakter. Ja już to zrobiłam... studia w Łodzi! To były czasy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podłoga rzeczywiście przyjemna. A galeria wygląda jak wygląda, cały zamysł i rozmach tej inwestycji robi wrażenie. Facet (Poznański) miał genialną wizję, żeby takiego giganta zbudować i uruchomić. Byłem kilka razy na terenie fabryki, kiedy pracowała pełną parą (ponad 7 tys. zatrudnionych w 70 latach). Na terenie fabryki chodziło się jak po mieście - były normalne ulice z nazwami i bocznica kolejowa, jak regularna stacja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://www.manufaktura.com/PL/Wydarzenia/NiePrzegap/ObjectId/166/Default.aspx

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wydawało mi się, że chodziło tylko o teren zewnętrzny... Widać gdzieś zaginąłem czasowo :-]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Daniel... od kilku miesięcy w Manu można robić zdjęcia. Jako pierwsze centrum handlowe w Polsce wprowadziła nieograniczone pozwolenia na fotografowanie. Może mówi Ci coś hasło "Foto legal"? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prawie, jak Galeria Krakowska :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z zewnątrz rewelacja, ale wnętrze mnie rozczarowało. Ot zwykła galeria handlowa. No może jest coś w tych drewnianych podłogach, jak zauważył Tomek. Ale poza tym za dużo kiczu. Już lubelski Olimp jest ciekawszy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Że Ciebie ochrona w środku nie pogoniła Andrzeju :) Fajna galeria...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.