Facebook Google+ Twitter

Wizz Air na okres świąteczny wycofuje się z Modlina

Linie lotnicze Wizz Air wycofują swoje samoloty z lotniska w Modlinie. Do 6 stycznia loty odbywać się będą z Okęcia. Powodem podjęcia decyzji o przeniesieniu połączeń, były regularne utrudnienia spowodowane częstymi mgłami w Modlinie.

Węgierski przewoźnik chce, aby władze lotniska w Modlinie pokryły koszty obecnych i poprzednich przekierowań lotów na Okęcie / Fot. Wo st 01/Wikipedia, Creative Commons 3.0, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:A320_Wizzair_HA-LPF_EDFH_01.jpg?uselang=plPodowem podjęcia decyzji o przeniesieniu połączeń na lotnisko Okęcie, były regularne utrudnienia w przylotach i odlotach, spowodowane częstymi mgłami w Modlinie. Lotnisko nie posiada systemu ILS, który umożliwia wykonywanie operacji lotniczych w trudnych warunkach. Przekierowanych ma zostać 358 lotów. "Wizz Air podjął bezprecedensową decyzję o przeniesieniu wszystkich świątecznych operacji - od północy 17 grudnia do północy 6 stycznia - z Lotniska w Modlinie (WMI) na Lotnisko Chopina (WAW)" - informuje Daniel de Carvalho z Wizz Air. Dodał, że przekierowanie wszystkich 358 lotów z Modlina na Lotnisko Chopina uznano za konieczne po tym, jak Lotnisko w Modlinie było ponownie sparaliżowane przez całą niedzielę, 16 grudnia aż do rana 17 grudnia z powodu utrudnień wynikających z braku instalacji systemu ILS.

Władze linii kontaktują się z pasażerami, którzy wykupili loty w czasie świątecznym. Ci, którzy udają się w podróż do 6 stycznia, powinni się odprawić na lotnisku Okęcie, przynajmniej 2 godziny przed planowaną godziną odlotu.

Jak podaje TVN Warszawa, węgierski przewoźnik chce, aby władze lotniska w Modlinie pokryły koszty obecnych i poprzednich przekierowań lotów na Okęcie. Szacuje, ze straty mogą wynieść nawet 8 mln zł.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Mądry nauczy się nawet od głupiego a głupi nie uczy się bo uznaje siebie za najmądrzejszego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda, że póki co jednostronna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawa rozmowa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tovarisch Makiela - a powiedz pan szczerze - kobiece piersi w pełnej okazałości zobaczyłeś pan po raz pierwszy na ekranie telewizora lub w gazecie, czy tę "wiedzę życiową" nabyłeś pan po raz pierwszy w momencie, gdy pana pierwsza dziewczyna zrzuciła dla pana koszulkę?

PS. Podglądanie mamy podczas kąpieli się nie liczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobry symulator prowadzenia samolotu wiernie oddaje jak skomplikowane jest sterowanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

? lol

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czerpanie wiedzy życiowej z gier... BEZCENNE:-))))))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brak ILS-u to pain in the ass, o czym wiedzą wszyscy gracze Microsoft Flight Simulator. Przy lądowaniu trzeba się przestać masturbować i - wyłączywszy autopilota - chwycić za drążek i naprowadzić samolot na pas manualnie, co psuje całą przyjemność z latania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.