Facebook Google+ Twitter

Wizz Air sprzeciwia się zamknięciu Etiudy

  • Ab Cd
  • Data dodania: 2008-12-11 22:43

Wczoraj przedstawiciele firmy Wizz Air wyrazili swój zdecydowany sprzeciw wobec decyzji PPL w sprawie likwidacji Terminalu Etiuda.

Natasa Kazmer (z prawej) podczas spotkania prasowego / Fot. Natalia KalicińskaWizz Air zarzuca Przedsiębiorstwu Polskie Linie Lotnicze, iż podejmując decyzję o zamknięciu Etiudy nie przedstawiono propozycji innych, korzystnych dla nisko-kosztowych przewoźników rozwiązań.

Przypomnijmy: w związku z licznymi skargami pasażerów na fatalne warunki odprawy panujące na warszawskim terminalu Etiuda, władze Okęcia zadecydowały o jego zamknięciu. Planowany termin to kwiecień 2009 roku. Tani przewoźnicy, dotąd obsługiwani przez Etiudę, mieliby przenieść się do głównego terminalu lotniska. Byłoby to jednak związane z podwyżką cen biletów. Choć kwota podwyżki to zaledwie 30 zł, Wizz Air obawia się, iż jest to wystarczająco dużo, by odstraszyć klientów.

Badania PPL przeprowadzone wśród pasażerów linii Wizz Air pokazują, iż 55 proc. badanych byłoby skłonnych uiścić wyższą opłatę. Natasa Kazmer, Dyrektor ds. Komunikacji&Public Affairs w Wizz Air, widzi to jednak w inny sposób: - Dla nas jest to równoznaczne ze stratą 45 proc. klientów - kwituje. Kazmer, jako rozwiązanie sytuacji sugeruje, by zostawić Etiudę otwartą dopóki nie będzie innej, nisko-kosztowej opcji. Tą opcją miałoby być lotnisko w Modlinie. Końca jego rozbudowy póki co jednak nie widać.

Wizz Air obsługuje loty z Warszawy od 2004 roku i jest obecnie największym tanim przewoźnikiem latającym ze stolicy. Oferuje 16 połączeń ze stolicy, z których to w 2008 roku skorzystało 845 tys. osób. Wizz Air chce wpłynąć na PPL by ten zmienił swą decyzję. W tej sprawie linie wystosowały nawet specjalną petycję do PPL i polskiego rządu. W wypadku, jeśli PPL nie zmieni decyzji, Wizz Air rozważa zredukowanie swej działalności lub też nawet zupełne wycofanie się z Warszawy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.