Facebook Google+ Twitter

Wizz Air: Większy bagaż podręczny będzie płatny!

Od 10 do 25 euro - tyle zapłaci klient linii lotniczych Wizz Air za duży bagaż podręczny. Ma to skłonić pasażerów do pakowania się w mniejsze torby. Wizz Air chce w ten sposób usprawnić wsiadanie do samolotów i uniknąć ich opóźnień.

 / Fot. JuergenL, wikipedia, GNU 1.2, CC 3.0Tanie linie lotnicze Węgier wprowadzają próbne opłaty za duży bagaż podręczny. Obciążony dodatkowym kosztem będzie bagaż, który nie zmieści się pod siedzeniem pasażera.

Wizz Air test bagażowy przeprowadzi na trasie Katowice - Luton. Wprowadzając tę opłatę klienci przy rezerwacji lotów od 9 lipca będą uiszczać opłatę w wysokości 10 euro za bagaż, który nie zmieści się w luku pod siedzeniem, a będzie musiał znajdować się w górnym luku bagażowym.

Chodzi o usprawnienie wsiadania pasażerów do samolotu. Pierwszeństwo będą mieli Ci, którzy wykupili sobie dodatkowo możliwość zajęcia miejsc jako pierwsi, następnie mieliby wsiadać Ci, którzy zapłacili za bagaż podręczny, a potem wszyscy pozostali.

Aby uniknąć tej opłaty należy spakować się w torbę/plecak nieprzekraczającą wymiarów: 42 cm długości x 32 cm szerokości x 25 cm wysokości. Większy bagaż lub taki, którego waga przekracza 10 kg, nawet jeśli mieści się w luku nad głowami pasażerów, zostanie obciążony dodatkową opłatą - podaje rmf24.pl

Jeśli test przebiegnie pomyślnie, zajmowanie miejsc przez pasażerów będzie sprawniejsze, a loty będą miały mniejsze opóźnienia. Opłata bagażowa będzie nałożona na wszystkie pozostałe loty organizowane przez Wizz Air na 244 trasach.

Opłata ma być zależna również od sezonu. Jeśli lot planowo będzie trwał krócej niż 1,5 godziny, podróżujący zapłaci za bagaż podręczny 15 euro. W okresie letnim oraz w czasie Świąt Bożego Narodzenia opłata ma wynieść 20 euro. Za lot, który będzie dłuższy niż 1,5 godziny i będzie odbywał się w okresie wakacyjnym lub Bożego Narodzenia, opłata wyniesie 25 euro.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

kornik
  • kornik
  • 23.07.2012 23:09

Żarty żartami ale traktują klientów jak idiotów i za to mają u mnie minusa. Szukam konkurencji.
Podobno OLT mają szerokie plany a propos połączeń.
Oby tylko nie zaczęli zaraz podobnie traktować klienta.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Pora relaksu
  • Pora relaksu
  • 11.07.2012 14:42

Drogi Kliencie, dopłać 10 EUR... Dla własnego dobra i wygody :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.