Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30364 miejsce

Wkręć się w pomaganie!

Zakrętki zbierają nie tylko przedszkolaki, ale także młodzież szkolna i dorośli w różnych instytucjach. Celów jest wiele, ale zawsze chodzi o jedno - aby pomagać!

Zbierajmy nakrętki! / Fot. Grażyna MackiewiczZbieranie plastikowych nakrętek z butelek po napojach staje się coraz bardziej popularne.

Każdy z nas pije wodę, mleko, soki czy inne napoje… Korzystamy także z różnych środków czystości. Większość z tych rzeczy pakowana jest w opakowania z nakrętkami. Nie każdy wie, że taka mała nakrętka, a właściwie kilka ton kolorowych nakrętek może pomóc w zdobyciu elektrycznego wózka, pompy infuzyjnej, czy też może sfinansować leczenie potrzebującej chorej osobie.

- Akcja polega na zbieraniu plastikowych zakrętek i przekazywaniu ich w wyznaczonych punktach. W Warszawie jest to Żoliborskie Stowarzyszenie Dom Rodzina Człowiek (http://www.dom-rodzina-czlowiek.org/). Po nazbieraniu odpowiedniej ilości, trafiają one do skupu, a otrzymane za nie pieniądze wspierają dany cel dobroczynny.

Jak to możliwe, że zebrane nakrętki mogą komuś pomóc? I dlaczego akurat nakrętki?

Stowarzyszenie oddaje nakrętki do firmy, która przetwarza je np. na siatki. Za kilogram nakrętek w skupie można otrzymać 1 zł, a nie kilka groszy, jak w przypadku makulatury. Zbieramy nie tylko nakrętki po napojach, ale także środkach czyszczących czy dezodorantach. Im cięższa tym lepsza!

Kolejnym podopiecznym Stowarzyszenia jest Paweł Barański. Paweł jest chory na porażenie mózgowe czterokończynowe. Wózek dla niego będzie kosztował 18 tysięcy – do zebrania mamy 18 ton nakrętek. Ale co to dla Warszawiaków!!! Ziarnko do ziarnka i zbierze się… Zbierajmy więc nakrętki, to nas nic nie kosztuje. Zachęćmy przedszkola, szkoły, a nawet firmy!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 17.10.2010 14:56

Mnie już wkręcono i zbieram co każą:) Więcej tak potrzebnych akcji, 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdjęcia mojego brak :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.