Facebook Google+ Twitter

Wkrótce 15. rocznica śmierci Krzysztofa Kieślowskiego

W niedzielę, 13 marca, minie 15 lat od śmierci jednego z najwybitniejszych twórców polskiego kina, Krzysztofa Kieślowskiego. Sprawdź, jakie wydarzenia kulturalne planowane są w celu uczczenia reżysera.

Popiersie Krzysztofa Kieślowskiego w Alei Sław na Skwerze Harcerskim w Kielcach / Fot. Paweł Cieśla, GNUŁódź. Fotosy, plakaty, a także autorskie egzemplarze scenariuszy "Dekalogu" Krzysztofa Kieślowskiego, będzie można zobaczyć od 14 marca na multimedialnej wystawie w Muzeum Kinematografii w Łodzi. Wystawie "Dekalog Krzysztofa Kieślowskiego" towarzyszyć będzie retrospektywa filmów reżysera, która rozpocznie się już w najbliższy wtorek i do 17 marca odbywać się będzie w muzealnym kinie "Kinematograf".

"Dekalog" to dziesięcioodcinkowy cykl filmów Kieślowskiego zrealizowanych przez Telewizję Polską oraz kinowe wersje dwóch jego odcinków: "Krótkiego filmu o zabijaniu" i "Krótkiego filmu o miłości".

Więcej o wydarzeniu na: e-teatr.pl

Wrocław. Międzyszkolny Dyskusyjny Klub Filmowy upamiętni rocznicę nowym cyklem, w którym zaprezentowane zostaną dokumenty oraz wczesne fabuły reżysera. Główny cel to przybliżenie dorobku Krzysztofa Kieślowskiego młodzieży, która często nie kojarzy tej postaci. Początek przeglądu we wtorek, 15 marca o godz. 18.00 w MDK im. Mikołaja Kopernika (ul. Kołłątaja 20). Będzie to pokaz filmu "Amator" z 1979 roku. Przed projekcją wyjątkowe spotkanie z Rafałem Waltenbergerem, który stworzył scenografię do tego obrazu, a także do "Spokoju" oraz "Przypadku".

Warszawa. Jak co roku, kino Muranów zaprasza na wspomnienie o reżyserze.

"W 15. rocznicę śmierci zaprezentujemy film "Podwójne życie Weroniki" ze wstępem Stanisława Zawiślińskiego, autora książek o Kieślowskim, scenarzystę filmu dokumentalnego "I am so so..." - czytamy na stronie internetowej kina.

Irene Jacob za rolę w "Podwójnym życiu..." nagrodzona została w kategorii najlepsza aktorka na MFF w Cannes, a film typowany był do Złotej Palmy, uhonorowano ostatecznie nagrodami FIPRESCI oraz jury ekumenicznego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.