Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22108 miejsce

Wkrótce Apostrof - Międzynarodowy Festiwal Literatury!

W dniach 16-22 maja odbędzie się Apostrof - Międzynarodowy Festiwal Literatury. To pierwsze wydarzenie literackie w kraju, które łączy ogólnopolski charakter z międzynarodową skalą.

plakat / Fot. materiały organizatoraW ramach festiwalu odbędzie się ponad 70 wydarzeń w 8 miastach Polski. W programie znajdą się spotkania autorskie z najbardziej lubianymi i cenionymi pisarzami, tematyczne panele dyskusyjne, warsztaty i spacery literackie. Wspólnie z zaproszonymi autorami i krytykami literackimi, czytelnicy będą mieli okazję porozmawiać o zjawiskach charakterystycznych dla współczesnej prozy czy problemach istotnych w debacie społecznej, ale też po prostu spotkać swoich ulubionych pisarzy. Wydarzenia będą odbywać się m.in. na deskach stołecznego Teatru Dramatycznego oraz w salonach Empik. Poza Warszawą festiwal zawita do Krakowa, Poznania, Wrocławia, Gdańska, Katowic, Łodzi i Szczecina.

Juame Cabre / Fot. Xabier Mikel LaburuJaume Cabré to jeden z najważniejszych współczesnych europejskich pisarzy. Autor głośnej powieści "Wyznaję" przyjedzie na festiwal z okazji polskiej premiery książki "Cień Eunucha" (Wydawnictwo Marginesy). Z nowym tytułem pojawi się również Lars Saabye Christensen - norweski pretendent do literackiej Nagrody Nobla. Jego najnowsze dzieło - "Beatles. Powieść" (Wydawnictwo Literackie) to jedna z najważniejszych książek w historii Norwegii (w której książka wydana była w 1984 roku) i zarazem największy międzynarodowy sukces autora. Amerykańska pisarka - Paullina Simons - zamyka trójkę ogłoszonych zagranicznych gwiazd festiwalu Apostrof. Jej słynna saga o romansie dwójki bohaterów, Tatiany i Aleksandra, w objętym wojną Leningradzie zyskała status międzynarodowego bestsellera. W ramach festiwalu premierę będzie miała jej najnowsza książka "Samotna gwiazda" (Wydawnictwo Świat Książki).

Mons Kallentoft / Fot. materiały organizatoraMilion sprzedanych w Europie egzemplarzy "Blackoutu" mówi samo za siebie. Ogromnym sukcesem okazała się także druga powieść Marca Elsberga - "Zero" (Wydawnictwo W.A.B.). Autor w swoich książkach buduje katastrofalną wizję świata pokonanego przez osiągnięcia cywilizacji. Z fanami spotka się także Mons Kallentoft, który od początku był doceniany przez krytykę i czytelników. Już jego pierwsze dzieło - "Pesetas" - zostało wyróżnione przez Związek Pisarzy Szwedzkich nagrodą Katapultpriset. Król skandynawskiej powieści kryminalnej przyjedzie na festiwal z okazji premiery książki "Ziemna burza" (Dom Wydawniczy Rebis). O nowej książce mówić będzie także pisarka, która zasłynęła odkrywając tajemnice żon i kochanek przywódców XX wieku w serii "Kobiety Dyktatorów". Diane Ducret tym razem pokazuje, jak męskie wyobrażenia na temat kobiecego ciała wpłynęły na życie milionów osób. "Zakazane ciało. Historia męskiej obsesji" (Znak Horyzont) to jeden z najczęściej komentowanych tytułów tego roku.

Apostrof to także okazja do spotkań z najpopularniejszymi polskimi pisarzami. Tu program wydarzenia otwierają: laureat Nagrody Fundacji im. Kościelskich, czterokrotnie nominowany do Nagrody Literackiej Nike - Jacek Dehnel, którego "Krivoklat" (Społeczny Instytut Wydawniczy Znak) będzie miał premierę w ramach festiwalu, laureatka Nagrody Wielkiego Kalibru - Gaja Grzegorzewska i najbardziej bestsellerowa polska autorka 2015 roku, królowa polskiego kryminału - Katarzyna Bonda.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Warszawskie Targi Książki są jednym z partnerów :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawa oferta festiwalowa w wielu miastach. W Warszawie pewnie jest z WTK powiązaną imprezą?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plakat pomysłowy :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Interesujące wydarzenie, świetny plakat...

Komentarz został ukrytyrozwiń

To prawda, na pewno się wybiorę na kilka spotkań :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawe przedsięwzięcie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.