Facebook Google+ Twitter

Wkrótce debiut tabletu HP-Palm. HP zaprasza na koferencję

Wczoraj, 18 stycznia, na blogu Engadget opublikowano pierwsze zdjęcia prezentujące tablet HP-Palm, który będzie pracował pod kontrolą systemu webOS. Czy był to przeciek, czy kontrolowany wyciek informacji – grunt, że HP wyszło z sytuacji honorowo.

Urządzenie ma być dostępne w dwóch wersjach: 9 (Topaz) i 7 (Opal) cali. Według zdobytych przez Engadget informacji, Opal wejdzie do sprzedaży już wrześniu tego roku i będzie dostępny w wersjach 3G plus Wi-Fi oraz z samym Wi-Fi. Nie ma informacji o tym, kiedy druga wersja pojawi się na sklepowych półkach – możliwe, że jeszcze przed Opalem.

Firma HP bardzo szybko zareagowało na publikację Engadget. W przeciwieństwie do sytuacji z przeciekiem przed premierą iPhone'a 4, kiedy to w sprawę zaangażowano prawników i policję, tym razem zastosowano zupełnie inne podejście do internautów: opublikowano zaproszenie na konferencję 9 lutego.

Treść ogłoszenia HP jest następująca (tłumaczenie za dailytech.pl):

„Myślisz, że widziałeś nowości na Engadget? Pomyśl jeszcze raz. 9 lutego, HP zaprezentuje produkty oparte na webOS. Jeśli pogłoski i domysły okażą się prawdziwe, poza smartphonem i tabletem, zobaczyć możemy również smartbooka ze wspomnianym wcześniej systemem. Mniej więcej rok temu, HP zaprezentowało podobny komputer z Androidem. Tym czasem pozostaje nam oczekiwanie na kolejne przecieki lub samą konferencję.”

Jak powiedział Paweł Iwaniuk, twórca jednego z większych blogów dotyczących nowych technologii DailyTech: - Segment tabletów to wielki tort, którego kawałek każdy producent chciałby wziąć dla siebie. Jednym z nich jest HP. W ubiegłym roku koncern przejął znaną w segmencie urządzeń mobilnych firmę Palm. W efekcie, HP posiada obecnie zaawansowany system operacyjny - webOS, który w mojej opinii ma szansę zdobyć popularność w omawianym segmencie. Pytanie tylko czy koncern będzie potrafił wykorzystać nabyty potencjał? Trudno prorokować, szczególnie że rynek tabletów dopiero się kształtuje, a HP w przeszłości miało problem z błędnymi decyzjami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A ja pamiętam komentarze analityków, którzy twierdzili że iPad to będzie klapa. Po co komu takie urządzenia, jak na rynku są netbooki. I byli w błędzie. Steve Jobs jest jak technologiczny Midas. Czego się nie dotknie to wszystko okazuje się hitem rynkowym (pomijając usterki jak w iPhonie 3 i 4).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.