Facebook Google+ Twitter

Wkrótce dni Grunwaldu. Zobacz jak dojechać na nie z Warszawy?

Między 11 a 15 lipca odbędą się coroczne Dni Grunwaldu. Będzie można obejrzeć inscenizację bitwy pod Grunwaldem, turnieje bojowe, rycerskie, miecza długiego i wiele innych atrakcji rycerskich.

Obchody Dni Grunwaldzkich zapowiadają się obiecująco, organizatorzy przewidują, że na polach grunwaldzkich pojawi się przeszło 100 tys. osób.

 / Fot. Krzysztof Gibowski, wikipedia, GNU 1.2, CC 3.0, CC 2.5Program uwzględnia wiele atrakcji m.in. już pierwszego dnia w środę 11 lipca odbędzie się turniej miecza długiego. Drugiego dnia obchodów odbędzie się turniej piłki średniowiecznej oraz miecza jednoręcznego. Trzeci dzień zapewni takie atrakcje, jak turniej łuczniczy oraz Średniowieczne Mistrzostwa w Szachach Klasycznych. W sobotę czyli w czwarty dzień celebrowania historycznej bitwy pod Grunwaldem odbędzie się inscenizacja, turniej kontaktowy drużyn lekkozbrojnych, turniej konny i koncert muzyki dawnej.

Dokładny program Grunwaldu 2012 na stronie grunwald1410.pl

 / Fot. Wikipedia, 4C, GNU 1.2, CC 3.0Dojechać na pole rekonstrukcji bitwy nie jest łatwo, dlatego przedstawiamy możliwe warianty podróżowania aby było prościej i można się było cieszyć uczestnictwem zamiast martwić się podróżą.

1. Jadąc pociągiem z Warszawy w kierunku Olsztyna, większość relacji jest z przesiadką. Podróż potrwa około 3 godzin, można wysiąść na stacji:
- Waplewo, następnie pieszo szlakiem niebieskim 24 km. (wersja dla wytrzymałych fizycznie)
- Olsztynek, następnie szlakiem zielonym 22 km. lub autobusem PKS do przystanku "Grunwald - przystanek na żądanie" czas podróży PKS-em około 30 minut, autobusy jeżdżą również ze stacji Olsztyn Główny około 75 minut.

2. Jadąc samochodem z Warszawy najpierw drogą krajową nr 7 do Pawłowa, następnie w lewo drogą nr 537 do Stębarka (kierunek Lubawa), ze Stębarka dojazd 1,5 km drogą lokalną do pola bitwy pod Grunwaldem.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

sumek_ks
  • sumek_ks
  • 13.07.2012 22:41

Najlepiej z Warszawy to jechać drogą 542 przez Mławę, Działdowo, Uzdowo, Dąbrówno. Kto jeździ tędy to wie, droga ładna w śród drzew. Po drodze można wypić pyszną kawę na Statoil w Uzdowie. Temu kto pojedzie na Pawłowo, życzę cierpliwości w staniu w korku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.