Facebook Google+ Twitter

Wkrótce dwa koncerty Leonarda Cohena

Już 4 października niezwykły głos legendarnego kanadyjskiego barda zabrzmi w katowickim Spodku, zaś 10 października na warszawskim Torwarze.

L. Cohen. / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Leonard_Cohen_2187.jpgJuż w najbliższy poniedziałek o godz. 19 w katowickim Spodku będzie można usłyszeć i zobaczyć legendarnego pieśniarza Leonarda Cohena. W tym dniu przypada 40. rocznica śmierci Janis Joplin, z którą był związany i której poświęcił piosenkę "Chelsea Hotel". Natomiast koncert na warszawskim Torwarze zaplanowano na 10 października, również na godz. 19.

Początkowo Cohen miał wystąpić 21 marca w Katowicach. Jednak z powodu kontuzji kręgosłupa, jakiej doznał podczas treningu, musiał odwołać kilkanaście zakontraktowanych już koncertów. Październikowy koncert w Katowicach, Deutsche Bank Invites Leonard Cohen, wzbudził tak duże zainteresowanie, że nie sposób było nie zaprosić tego niezwykłego artysty do Warszawy.

Polskie koncerty są częścią trasy World Tour 2008-2010. Na repertuar złożyły się retrospekcje wszystkich najważniejszych okresów w karierze Cohena, szczególnie piosenki z lat 80. i 90. Nie zabraknie "Dance Me To The End Of Love", "Suzanne", "Bird On The Wire", "Who By Fire", "The Gypsy’s Wife", "Heart With No Companion", "Hallelujah", "First We Take Manhattan", "Ain't No Cure For Love", "Everybody Knows", "I'm Your Man", "Take This Waltz", "Tower Of Song", "The Future", "Waiting For The Miracle", "Democracy", "Closing Time", "Anthem", "In My Secret Life", "Boogie Street" i wiele innych utworów.

Kanadyjskiemu artyście podczas koncertów towarzyszyć będzie 9-osobowy zespół muzyków, pochodzących z różnych krajów. A będą to: Roscoe Back (kierownik muzyczny, kontrabas, 5-strunowa gitara basowa, śpiew), Dino Soldo (saksofony, elektroniczne instrumenty dęte, harmonijka, śpiew), Neil Larsen (organy Hammonda, instrumenty klawiszowe), Javier Mas (bandurria, archilaud, gitary akustyczne), Bob Metzger (gitary elektryczne), Rafael Gayol (perkusja), The Webb Sisters (śpiew, harfa celtycka, gitary), Sharon Robinson (śpiew).

Cohen jest od lat bardzo popularny w Polsce. Po raz pierwszy koncertował w naszym kraju w 1985 r. Wystąpił wówczas w Poznaniu, Wrocławiu, Zabrzu i Warszawie. W marcu 2007 r. zaśpiewał w warszawskim studiu radiowej Trójki, a pod koniec września i początku października 2008 r. wystąpił w Hali Stulecia we Wrocławiu i na warszawskim Torwarze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Panie Piotrze link działa, tylko wystarczyło go skopiować bez "5*". Mimo to link wklejam ponownie:
http://www.youtube.com/watch?v=Ki9xcDs9jRk

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wiecie w jakich jednostkach mierzy się nudę?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Łukaszu, twój link nie działa. Wstawiaj adresy, jak Panie to robią i wtedy "kopiuj" a następnie "wklej" w wyszukiwarkę adres, klik i leci!
A Paniom serdecznie dziękuję za te adresy, rzeczywiście jest co posłuchać.
Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Chciałbym, żeby wszystko, co ma się do powiedzenia, można było wyrazić jednym słowem. Nie cierpię tego, co może się zdarzyć między początkiem a końcem zdania."
/Leonard Cohen - "Piękni przegrani"/

Między początkiem a końcem każdej ballady, wyśpiewanej ciepłym i przenikliwym głosem Wspaniałego Barda i Poety - zdarza się jednak niepowtarzalny nastrój koncertu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tydzień temu byłem w Lille. Niesamowite przeżycie. link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moja ulubiona: http://www.youtube.com/watch?v=dSWgnSE8A-I :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może być Beato, jednak L. Cohen kojarzy mi się przede wszystkim z utworem, do którego dałem link :) Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A więc : http://www.youtube.com/watch?v=Ki9xcDs9jRk 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zupełnie nie dziwię się wielkiemu zainteresowaniu koncertami wielkiego barda i poety. Od lat i ja jestem fanem tego artysty o ciepłym, niskim głosie. Więc "Halleluyah!"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.