Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5620 miejsce

Wkrótce Enter Enea Festival nad Jeziorem Strzeszyńskim w Poznaniu

Kolejna edycja znakomitego Enter Enea Festival. W programie tegorocznego festiwalu w dniach 24-25 maja 2016 roku znajdą się trzy kwartety, orkiestra i dwa specjalne tria Leszka Możdżera.

Leszek Możdżer na Enter Enea Festival 2015 / Fot. Andrzej HajdaszNa scenie usłyszymy tym razem klasyczne jazzowe granie w wykonaniu kwartetu „Jakub Płużek Quartet”, wirtuozerski pokaz radio.string.quartet oraz fascynujący koncert w wykonaniu „Nikola Kołodziejczyk Orchestra”. Etniczne dźwięki ujawnią się podczas koncertów „Zohar Fresco Quartet” i nowego tria Leszka Możdżera z Dieterem Ilgiem i Ericiem Allenem. Na uwagę zasługuje z pewnością także występ Leszka Możdżera z Ivą Bittową i Oskarem Törökiem. Obydwa tria Leszka Możdżera powstały specjalnie myślą o tegorocznym festiwalu.
Atutem majowych wydarzeń nad Jez. Strzeszyńskim jest niewątpliwie połączenie natury, muzyki i sztuki. Doceniają to festiwalowa publiczność, muzycy i artyści. Wszyscy podkreślają niepowtarzalną atmosferę imprezy. Sześcioletnia historia festiwalu, którego założycielem jest Jerzy Gumny w ramach działań Fundacji „Europejskie Forum Sztuki”, pokazuje, że festiwal ma już grono wiernej publiczności i stał się rozpoznawalnym projektem w muzycznym świecie. W tym roku wspiera go obok Enei także Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Bilety na Festiwal dostępne są na portalu Eventim.pl.

Leszek Możdżer na Enter Enea Festival 2015 / Fot. Andrzej HajdaszPROGRAM Enter Enea Festival 2016
23.05, godz.19
Maurycy Gomulicki
Candy Sticks - realizacja na terenie Visual Park
Nightflight tu Venus - wystawa, ABC Gallery


24.05, godz.19
Jakub Płużek Quartet
Leszek Możdżer/ Dieter Ilg/ Eric Allen
Zohar Fresco Quartet

25.05, godz.19
Nikola Kołodziejczyk Orchestra
Leszek Możdżer/Iva Bittova/Oskar Török
radio.string.quartet

Enter Enea Festival to nie tylko muzyka. Przechadzając się nad Jez. Strzeszyńskim, oglądać możemy rzeźby i instalacje, które dodatkowo wypełniają przestrzeń przeznaczoną na relaks i wypoczynek. Przestrzeń ta nosi nazwę Visual Park. W poniedziałkowy wieczór o godz. 19,00 odbędzie się wernisaż Maurycego Gomulickiego. Oprócz zaproszenia na wystawę „Nightflight tu Venus” właśnie w Visual Parku odsłonięta zostanie nowa instalacja Candy Stics. „Nawiązuje ona do letniego gwaru i jarmarcznego wymiaru plaży” - mówi o instalacji kuratorka Katarzyna Jankowiak-Gumna. Tym razem instalacją ma być gigantyczny cukierek (Candy Stick). O tym jak wpisze się to w przestrzeń publiczną, przekonamy się już niebawem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.