Facebook Google+ Twitter

Wkrótce Festiwal "Kwiat Paproci - Noc Warsa i Sawy"

Już 23 czerwca w Warszawie odbędzie się 2. edycja tego nietypowego festiwalu przeznaczonego dla dorosłych… Tego niezwykłego wieczoru atrakcji nie zabraknie.

Plakat / Fot. Materiały promocyjneFestiwal skierowany jest do 3 pokoleń dorosłych warszawiaków, gości i turystów. Mile widziani są zakochani jak i single - organizatorzy zaplanowali atrakcje nawiązujące do ubiegłorocznej zabawy w "kuszące jabłuszko" (rozdawane były wisiorki - w postaci połówek serca).

Kwiat Paproci ma na celu zapoznanie dorosłych z kulturą i rozrywką Warszawy na terenie jednego z najsłynniejszych stołecznych parków. Jak zapowiadają organizatorzy "scena nie jest centrum imprezy, ale jedynie jedną z atrakcji, które tworzą barwne stoiska sponsorów i wystawców oferujące swe usługi i towary nie bezpośrednio, ale poprzez animację zainteresowanych. Jest zaprzeczeniem wszystkich znanych konwencji piknikowych: noc, środek tygodnia, tylko dorośli uczestnicy, wyselekcjonowane atrakcje kulturalne i rozrywkowe". Hasło tegorocznego Kwiatu Paproci brzmi: WARSZAWA ZBLIŻA.

O godz. 18 nastąpi oficjalne otwarcie imprezy. Szykuje się mnóstwo atrakcji - wśród nich m.in. jedna z najstarszych gier - petanque, II zlot entuzjastów nordic walking, tańce na dechach, puszczanie wianków, loteria losu, jarmark literatury użytecznej (czyli możliwość zakupu poezji i prozy wydrukowanej lub wykaligrafowanej na przedmiotach codziennego użytku) oraz ściana poezji (czyli możliwość zaprezentowania swoich niepublikowanych jeszcze utworów). Odbędą się również finały 4 konkursów: filmowego "Wawa o stu licach", gry miejskiej "Kwiat paproci" (która odbyła się 16 czerwca), konkursu na wyznanie miłosne oraz konkursu "Nakręć się na event". Będzie można również zjeść dania z kuchni polskiej, greckiej i meksykańskiej.

Impreza nawiązuje do Nocy Świętojańskiej, inaczej zwanej świętem Kupały (wypadającej z 21 na 22 czerwca), podczas której zakwita legendarny kwiat paproci. Przez wieki wielu szukało "kwiatu jednej nocy", gdyż znalezienie go zapewniało wśród panien i młodzieńców szczęście w miłości.

Organizatorami festiwalu są: Centrum Artystyczne Radomska 13, Latawiec Partner Event & Training oraz Ośrodek Kultury Ochoty. Patronat honorowy objęli: Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent m.st. Warszawy oraz Maurycy Wojciech Komorowski, burmistrz Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy.

Szczegóły na stronie festiwalu. Program znajduje się tutaj.

"Kwiat Paproci - Noc Warsa i Sawy":
23 czerwca - w godz. 18-24
Warszawa - Park Szczęśliwicki (ul. Włodarzewska)
Wstęp wolny

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Chciałbym zobaczyć jak bawi się Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.