Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

50402 miejsce

Wkrótce fotoradary zarejestrują najdrobniejsze przekroczenie prędkości przez kierowców?

Wkrótce może przestać obowiązywać margines dopuszczalnego przekroczenia prędkości podczas pomiaru fotoradarem. Teraz maszyna nie zarejestruje wykroczenia, jeżeli nie przekroczymy dopuszczalnej prędkości o 10 km/h.

 / Fot. By Cezary Piwowarski (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 4.0-3.0-2.5-2.0-1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sWedług projektu rządowego, kierowcy otrzymają mandat już za minimalne przekroczenie prędkości. W fotoradarach przestanie obowiązywać margines dopuszczalnego przekroczenia prędkości o 10 km/h. 6 maja rząd przyjął Program realizacyjny na lata 2015-2016 do Narodowego Programu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2013-2020. Wynika z niego, że tolerancja 10 km/h ma zostać ukrócona. Posłowie chcą, by fotoradary łapały kierowców, którzy przekroczą dozwoloną prędkość w choćby minimalnym stopniu.

Problemem może okazać się różnica w pomiarach w samochodzie i radarze. Już teraz w wielu przypadkach kierowcy alarmują, że prędkość z jaką jadą, jest inna na liczniku, niż na ekranie nawigacji satelitarnej.

Czytaj także: Ekologiczny samolot Solar Impulse 2 przerwał lot dookoła świata. Fatalne prognozy meteorologiczne pokrzyżowały plany pilota


Wygląda więc na to, że - aby być w stu procentach pewnym, iż nie otrzymamy mandatu - będziemy musieli jeździć trochę wolniej, niż wynosi dopuszczalna prędkość.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pewnie częściej będzie dochodzić do przypadków absurdu. Coś jak infantylne "procesy tytoniowe" :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.