Facebook Google+ Twitter

Wkrótce fotoradary zarejestrują najdrobniejsze przekroczenie prędkości przez kierowców?

Wkrótce może przestać obowiązywać margines dopuszczalnego przekroczenia prędkości podczas pomiaru fotoradarem. Teraz maszyna nie zarejestruje wykroczenia, jeżeli nie przekroczymy dopuszczalnej prędkości o 10 km/h.

 / Fot. By Cezary Piwowarski (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 4.0-3.0-2.5-2.0-1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sWedług projektu rządowego, kierowcy otrzymają mandat już za minimalne przekroczenie prędkości. W fotoradarach przestanie obowiązywać margines dopuszczalnego przekroczenia prędkości o 10 km/h. 6 maja rząd przyjął Program realizacyjny na lata 2015-2016 do Narodowego Programu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2013-2020. Wynika z niego, że tolerancja 10 km/h ma zostać ukrócona. Posłowie chcą, by fotoradary łapały kierowców, którzy przekroczą dozwoloną prędkość w choćby minimalnym stopniu.

Problemem może okazać się różnica w pomiarach w samochodzie i radarze. Już teraz w wielu przypadkach kierowcy alarmują, że prędkość z jaką jadą, jest inna na liczniku, niż na ekranie nawigacji satelitarnej.

Czytaj także: Ekologiczny samolot Solar Impulse 2 przerwał lot dookoła świata. Fatalne prognozy meteorologiczne pokrzyżowały plany pilota


Wygląda więc na to, że - aby być w stu procentach pewnym, iż nie otrzymamy mandatu - będziemy musieli jeździć trochę wolniej, niż wynosi dopuszczalna prędkość.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pewnie częściej będzie dochodzić do przypadków absurdu. Coś jak infantylne "procesy tytoniowe" :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.