Facebook Google+ Twitter

Wkrótce na rynku ukaże się niepublikowana dotąd książka Tolkiena

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-07 20:31

Wkrótce ukaże się nowa nigdy niepublikowana książka Johna Ronalda Reuela Tolkiena, autora między innymi trylogii "Władcy pierścieni". Wydawnictwo HarperCollins wypuści w maju na rynek „Legendę Sigurda i Gudrun".

Tolkien, który był przed II Wojną Światową profesorem literatury i języka staroangielskiego w Oxfordzie, zbeletryzował tę samą nordycką sagę, która posłużyła Wagnerowi jako źródło cyklu operowego „Pierścień Nibelungów". Dotychczas „Legenda Sigurda i Gudrun" znana była tylko ze wzmianek w „Encyklopedii Tolkiena".

Krytycy literaccy spodziewają się, że podobnie jak w 2007, kiedy to wydano inną jego niepublikowaną dotąd powieść „Dzieci Hurina" - dokończoną przez syna pisarza Christophera, również i "Legenda Sigurda i Gudrun" osiągnie kasowy sukces.

Jego najbardziej znana powieść „Władca pierścieni" plasuje się w pierwszej dziesiątce książek najczęściej wydawanych na świecie, ze 150 milionami sprzedanych egzemplarzy. Za dwa lata do kina trafi filmowa adaptacja innej równie popularnej powieści Tolkiena "Hobbit, czyli tam i z powrotem".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.