Facebook Google+ Twitter

Wkrótce nowa powieść Marqueza!

Kiedy trzy lata temu zapowiedział koniec swojej kariery literackiej, czytelnicy na całym świecie nie kryli żalu i rozczarowania. Z najnowszych, sensacyjnych informacji, wynika jednak, że Gabriel Garcia Marquez znów pisze!

 / Fot. guardian.co.ukSprawcą zamieszania wokół noblisty z 1982 roku jest jego przyjaciel, Plinio Apuleyo, którego cytuje "The Guardian". Według niego Marquez ma kilka wersji nowej powieści.
- Powiedział mi, że szuka najlepszej wersji - mówi Apuleyo.
Marquez, z charakterystyczną dla niego samokrytyką podchodzi do nowego dzieła. Kiedy w 2005 roku zapowiedział, że nie będzie pisał kolejnych powieści mówił o tym, że nie jest problemem dla niego stworzenie kolejnych książek. Problemem jest brak entuzjazmu w nim, brak ochoty. Na szczęście przerwa w pisaniu trwała znacznie krócej niż pisarz zakładał. Nowa powieść prawdopodobnie będzie historią o miłości.

Gabriel Garcia Marquez ma dziś 81 lat. Jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych pisarzy uhonorowanych Literacką Nagroda Nobla. Znany jest ze swojej przyjaźni z Fidelem Castro i udziału w negocjacjach z bojówkarzami w Ameryce Południowej. Jako najbardziej charakterystyczny przedstawiciel realizmu magicznego, tworzy utwory osadzone w tej konwencji artystycznej. Jego „Sto lat samotności” jest jednym z najgłośniejszych utworów XX wieku.

Ostatnią jego książką jest „Rzecz o smutnych dziwkach”, która swoją premierę miała w 2004 roku.

Źródło: The Guardian

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 23.04.2009 12:32

To jest wersja testowa serwisu. Jeśli macie jakieś uwagi, zauważycie, że coś nie działa, piszcie do nas! .... no skoro testy to może i pójdzie kolejny mój plus dla jaśnie oświeconej Panny Natalii Klimczykównej ? zawsze to jakiś sposób by "wysadzić z siodełka" dominata?!


ciekawe jak to będzie widoczne w ostatecznym rozrachunku ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wiesz, nawet i nie tyle o Marqueza chodzi, ale o to, ze pisze. Na pewnym portalu literackim wyczytałam, że po 60 to już tylko skleroza. No:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

:)
Bardzo dobra wiadomośc:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.